Essentials: Katarína Kondákorová, make-up artistka StayUnique

Katka Kondákorová, talentovaná make-up artiska obľúbeného obchodu s kozmetikou StayUnique nám prezradila, ktoré kozmetické produkty má práve najradšej a tiež prezradila niekoľko užitočných beauty tipov, ktoré vám pomôžu k ešte krajšej pleti.

Moje TOP 5 beauty produkty práve teraz sú…

1. Make-up je pre mňa veľmi dôležitý, nakoľko dokonalé líčenie pleti je, aspoň pre mňa, úplne kľúčové.  Mojím favoritom je určite make-up Last & Foundation od značky Wunder2, ktorý nielenže na pleti vyzerá skvelo, ale je tiež extrémne dlhotrvácny, čím spĺňa všetko, čo od make-upu požadujem. Preto ho najčastejšie používam aj na svoje klientky. 

2. No a keďže sa bavíme o dokonalom podklade, pre mňa je top kombináciou make-up Wunder2 s púdrom od značky Nabla. Táto kombinácia na pleti prežije snáď úplne všetko. Preto, keď ma čaká významná udalosť alebo viem, že potrebujem, aby mi líčenie pleti vydržalo naozaj dlho v dokonalom stave, vždy stavím na túto neprekonateľnú kombináciu.

3. Úplne som si zamilovala aj líčka od značky EX1. Majú krásny saténový finiš a na pleti vyzerajú extrémne prirodzene. Vďaka nim som po veľmi dlhej dobe začala opäť používať lícenky. Moje obľúbené odtiene sú jednoznačne Pretty in Peach a Natural Flush. 

4. Ďalej by som asi vypichla paletky tieňov na oči. Čo sa týka make-upu, paletky tieňov sú asi mojou najväčšou slabosťou a produktom, ktorému nikdy neodolám. Momentálne je mojou obľúbenou paletka MothershipV od Pat McGrath. Táto paletka je síce pomerne drahá, no poviem vám, že stojí za každé euro. Tiene sú neskutočne maslové, pigmentované a jej trblietavé tiene sú proste dokonalosť.

5. Čo na mne môžte vidieť v podstate takmer vždy, keď som nalíčená sú riasy. Moje riasy sú nevýrazné a krátke a preto každé líčenie dopĺňam umelými riasami. Momentálne mám veľmi rada riasy od českej blogerky a youtuberky Petry Lovelyhair, ktorá má vlastnú značku rias zo syntetického hodvábu PLH Beauty. Nedávno vyšla s novými modelmi od prirodzených až po dramatické a ja si ich nosenie momentálne veľmi užívam. 

Naposledy som objavila a milujem…

Ja by som skôr povedala, že som opäť objavila a úplne milujem produkty značky EX1. Make-up od tejto značky som skúšala už dávno a už vtedy som hovorila, že je to jeden z najlepších make-upov, aké som kedy skúšala. Keď sa táto značka dostala k nám na Slovensko, opäť som sa do nej zamilovala. Všetky produkty majú krásne balenia, za ktoré by sa nemusela hanbiť žiadna, ani oveľa drahšia značka. Ale čo je dôležitejšie je samozrejme ich obsah. Majú široký výber odtieňov, čo ja ako make-up artist dokážem oceniť asi najviac (smiech). Navyše sa s nimi ľahúčko pracuje a efekt je vždy úplne wow. 

Každý deň si neviem predstaviť bez…

Fuu… ako správny make-up artista by som asi mala povedať nejaký make-upový produkt (smiech). Ale pravdou je, že sa na bežné dni príliš nelíčim. Preto si skôr zakladám na tom, aby moja pleť vyzerala skvelo aj bez make-upu. Veľmi som si obľúbila vodičku na tvár Face Tan od značky Eco by Sonya. Ide o samoopaľovaciu vodu, ktorá nielen dodá mojej tvári trošku farby, ale taktiež sa mi stará o pleť. Obsahuje veľa zložiek, ktoré pleť vyživujú a dopĺňajú moju bežnú skincare rutinu. 

Môj obľúbený produkt, ktorý používam ako multilíčidlo je…

Tu je moja voľba úplne jasná a je ňou Wunder2 Perfect Selfie Bronzing Veil. Aby líčenie, ktoré robím vyzeralo vždy zjednotene, rada používam produkty na tvár aj na oči. Opakovanie tónov, farieb a finišov pomôže k tomu, aby make-up vyzeral viac prepojene a celistvo. Tento bronzer  je veľmi prirodzený a sadne mi nielen keď som opálená, ale aj keď som biela ako stena (smiech). Navyše sa s ním pracuje úplne jednoducho, pretože nie je až príliš pigmentovaný, ale naopak, jeho pigmentácia je tak akurát. Nemusím sa teda báť, že si vytvorím fľaky alebo ho aplikujem príliš veľa.  Mali by ste vidieť koľko ľudí som už na Bronzing Veil namotala (smiech).

V mojej skin care rutine nemôže chýbať…

Niečo poriadne hydratačné, keďže to je podľa mňa absolútny kľúč k zdravo a  sviežo vyzerajúcej pleti. Keď sa tak zamýšľam, zvolila by som Night Restore Oil od značky Revolution Skincare. Oleje na pleť používam veľmi rada aj napriek tomu, že mám zmiešanú pleť. Počas noci moju pleť pekne premastia, takže je nielen dokonalo zhydratovaná, ale taktiež sa menej zamastí počas dňa. Navyše olejček obsahuje levanduľový olej, ktorý pleť upokojuje a pomáha zmierňovať aj zápaly. 

Zdroj foto: stayunique.sk, instagram.com/duffismakeup/, instagram.com/baluchova_photo/