Geniálni obuvníci: Amina Muaddi. Dizajnérka, ktorej topánky nesú odraz doby

Amina Muaddi, dizajnérka topánok tvoriaca pod vlastným menom tvrdí, že každý dizajnér má určený svoj čas pôsobenia v módnom biznise, aby vedel dokonale zachytiť danú dobu a aby dokázal byť moderný. Pre Aminu je tento čas práve teraz. Jej modely pozná celý módny svet, zachytáva aktuálne trendy, ktoré dokonale prepája s tradičným obuvníckym remeslom.

Cesta k obuvníckemu snu

Amina sa narodila v Rumunsku. V detstve žila s rodičmi v Jordánsku, odkiaľ pochádzal jej otec. Potom, čo sa rodičia rozviedli, keď mala 6 rokov, vrátila sa do Rumunska. Detstvo nemala ružové. Otcovi vďačí za to, že ju z konzervatívneho Jordánska doslova vytiahol a tak jej umožnil venovať sa časom kariére. Už ako deväťročná vedela , že chce robiť módu. Jej veľkou inšpiráciou bola jej matka, ktorá v nej cibrila vnímanie módy, umeia a dokonalého vkusu. Amina dnes v kolekciách vytvára dokonalú zmes ženskosti glamour štýlu, vsádza na bezchybné remeselné spracovanie jednotlivých modelov a jej topánky majú jedinečný rukopis.

Amina-Mauddi-4

Štúdium, prax a spoluzaloženie značky Oscar Tiye

Amina vo svojej obuvníckej tvorbe objavila niečo iné, nové a svieže, s koreňmi v nadčasovej kvalite. Po štúdiu na Európskom inštitúte dizajnu v Miláne a navrhovaní pre L’Uomo Vogue a GQ US Amina zistila, že navrhovanie obuvi bolo pre ňu omnoho viac inšpirujúce a vyjadrovalo jej dokonalú kreatívnu víziu. Túžila spoznať ako funguje obuvnícky biznis od základov a svoju kariéru odštartovala v známej talianskej štvrti v oblasti výroby obuvi, v Riviera del Brenta. Tam Amina pracovala s prvotriednymi remeselníkmi a dodávateľmi na vývoji každého z 40 až 50 komponentov dokonalej topánky. Spoluzaložila svoju prvú značku obuvi Oscar Tiye v Miláne a potom sa presťahovala do Paríža, kde spolupracovala s francúzskym spolutvorcom Alexandrom Vauthierom na uvedení jeho rovnomennej línie obuvi, ktorú navrhuje dodnes.

Najväčší projekt – vlastná značka Amina Muaddi

V súčasnosti sa zameriava na svoj najväčší projekt – topánky s jej značkou Amina Muaddi, ktoré sú navrhnuté jej srdcom v Paríži a vyrobené v Taliansku. Jej sandálky a kotníkové čižmičky, sexy lodičky, šľapky, balerínky a tenisky, ktoré tvoria hlavnú líniu jej kolekcií sú jednoznačne šperkom medzi topánkami. Jej topánky sú zaujímavo zábavné, niektoré sú vyrobené z plastu v kombinácii so štrasom a tak ich ľahko práve kvôli týmto znakom spoznáte. Návrhárka používa pútavé materiály a vzory ako hologram, satén, perie či štras. Typickým pre značku Amina Muaddi sa stal aj zaujímavo riešený pyramídový opätok, ktorý je v spodnej časti mierne rozšírený.

Celebrity a Instagram ako funkčný marketing dnešnej doby

Aj samotná Rihanna si vybrala modely tejto rumunsko talianskej návrhárky pre jej Savage x Fenty show. Mnohí kritici jej tvorbu a dizajn topánok porovnávajú s Manolom Blahnikom či Christianom Loubutinom, no jej modely nesú v sebe obraz súčasnej doby a trendov. Kým Blahnik, ktorého predajnou vitrínou sa stal seriál Sex v meste,  klientky Aminy Muaddi obdivujú samotnú návrhárku a to aj napriek tomu, že jej popularitu a auru pomáhajú šíriť práve celebrity. Tie fotky v jej topánkach postujú na sociálnych sieťach. Návrhárka ich nazýva #Aminasladies. Práve tento sofistikovaný prístup vnímania ženy ako dámy a nie dievčatka, tvorí základ úspechu jej značky.

Okrem množstva celebrít ako je Kendall Jenner, Rihanna, Dualipa si jej topánky obľúbili aj blogeri a mileniáli. Napriek tomu, že je značka Amina Muaddi momentálne veľmi žiadaná, jej filozofiou je, aby trh nebol presýtený a topánok nebolo priveľa. Preto sa snaží o to, aby sa jej klientky v topánkach cítili luxusne a výnimočne a že daný kúsok nemôže mať každá. Model topánok Begum glass shoe musel byť práve z dôvodu presýtenosti na trhu zámerne vynechaný z jesennej kolekcie.

Návrhárka razí filozofiu ,že každý návrhár má určený svoj čas pôsobenia v módnom biznise, aby vedel dokonale zachytiť danú dobu a aby dokázal byť moderný. Vo svojej práci sa preto aj ona obklopuje mladými ľuďmi no sama si uvedomuje, že jej kolekcie tu nebudú večne a sama sa časom chce venovať charitatívnej činnosti a o 10 rokov si založiť rodinu. Každopádne dovtedy nám svojimi kolekciami bude prinášať do života pocit výnimočnosti a ženskosti. Vlastniť kúsok z jej kolekcie je už teraz „must“ každej fashionistky.

Zdroj foto: instagram.com/aminamuaddiofficial/, instagram.com/aminamuaddi/, instagram.com/kyliejenner/, instagram.com/badgalriri/