Editoriál: Lula Vintage Spring 2020

Praha, neskoré víkendové ráno. Ešte ležíte v perinách. Lenivo otvoríte oči, aby ste ich znovu slastne privreli. Na nohách cítite teplé slnečné lúče, ktoré prenikajú do izby a vy snívate o voňavom latté do ruky. Rozhodnete sa vstať a okrem kávy si kúpiť aj čerstvé tulipány. Zahryznúť sa do čerstvého croissantu, bezcieľne blúdiť jarnými ulicami, sedieť na obrubníkoch, počúvať príjemný mestský šum, kakofóniu rozhovorov a štrngania tanierov od raňajok v kaviarňach. Obliecť si konečne to (staro)nové sako a pohodlné mules. Previezť sa s priateľmi na bicykloch, voľne dýchať, voľne chodiť, voľne byť. 

Naša každodenná sloboda dostala rúško. Sme brzdení, akoby sme sa nevedeli nadýchnuť. Snažíme sa zvykať na novú realitu a snívame o živote „predtým“. Rozhodli sme sa vám preto priniesť jarný závan bezstarostnosti so snovým editoriálom, ktorý vznikol pod vedením fotografky Dominiky Schmidt so stylingom Lucie Kratochvílovej a Daniela Schmidta. Spoznajte s nami vintage príbehy, ktoré nikdy nevyjdú z módy…

VintageLula-9
VintageLula-3
VintageLula-6
VintageLula-5
VintageLula-16
VintageLula-1
VintageLula-4
VintageLula-7
VintageLula-10
VintageLula-12
VintageLula-8
VintageLula-14
VintageLula-15
VintageLula-11

Všetky modely pochádzajú z butiku Lula Vintage Prague, ktorý nájdete na adrese Řipská 11, 130 00 Praha 3.

Jednotlivé kúsky vlastnoručne vyberá majiteľka Lucia Kratochvílová tak, aby spĺňali najvyššie štandardy kvalitného vintage oblečenia. Lucka sa zameriava na prírodné materiály (kašmír, vlna, koža, bavlna, hodváb, satén) a vyhľadáva minimalistické nadčasové kúsky, ktoré s vami prežijú dlhé roky. Ak potrebujete slušivé oversized sako, jarný trenčkot alebo kožený kabát, Lula je tá správna adresa.

Kamenný obchod Lula Vintage opäť otvára už 27. 4. 2020, do tej doby si môžete kúsky kúpiť na Instagrame.

EDITORIAL CREDITS

Photography & Art direction: Dominika Schmidt

Styling: Daniel Schmidt, Lucie Kratochvílová

MUA: Ester Sidibe

Models: Barbora Piskáčová, Ester Sidibe, Kristína Králová

Viktória Vargová

redaktorka módy

"The joy of dressing is an art." John Galliano