Nový život oblečeniu Alain Delon vdýchlo Renewals by NOSENE

Problémy spojené s módnym priemyslom rezonujú v spoločnosti čoraz viac. V prvom rade je na pretrase obrovská nadprodukcia oblečenia, no problémom sú aj neľudské podmienky vo fabrikách v niektorých častiach sveta, nekvalitné a zdraviu škodlivé materiály, z ktorých sa oblečenie šije, uhlíková stopa, ktorú distribúcia oblečenia z druhého konca zemegule zanecháva, a mnoho ďalšieho. Rezonujú však aj škandály luxusných značiek, ktoré svoje nepoškodené a nepredané oblečenie masovo pália len preto, aby si udržali svoju exkluzivitu a nepredávali tovar pod hodnotu. Všetko sa však dá robiť lepšie, udržateľnejšie a s dobrým úmyslom.

Pánska módna značka Alain Delon, ktorá svoje oblečenie šije z ekologických materiálov vo fabrikách na Slovensku takmer nemá vo svojom sklade nepredané oblečenie. Vďačí za to hlavne systematickej výrobe. “Dizajn kolekcií tvoríme s ohľadom nielen na módne trendy, ale aj praktickosť a nositeľnosť. Snažíme sa optimalizovať naše skladové zásoby podľa záujmu zákazníkov, preto kolekcie tvoríme s čo najmenším časovým predstihom. Materiály nakupujeme v menších sériách vo viacerých druhoch, aby ponuka v našich predajniach bola dostatočne pestrá,” hovorí Lenka Káčerová, Marketing Communications Manager značky Alain Delon.

Kolekcie značky sú v predajniach pravidelne aktualizované. Staršie produkty putujú do outletových predajní a sú stále dostupné v ponuke e-shopu. Za 20 rokov fungovania firmy na Slovensku sa ale, prirodzene, stalo, že sa nejaký kus z predaja stiahol – drobné poškodenia, ktoré vzniknú napríklad pri prezliekaní figurín síce neznehodnotia oblečenia natoľko, aby bolo spálené, vyhodené či inak zničené, no do predaja už ísť nemôže. Aspoň nie v takejto podobe.

Nový príbeh oblečenia

“Udržateľnosti sa značka Alain Delon venuje od svojho vzniku, nestojí za tým aktuálny trend. Firma je slovenská a keďže kvalita výrobkov sa najlepšie kontroluje osobne, je logické, že výroba bola a aj je na Slovensku. Takisto dlhoročne spolupracujeme s lokálnymi európskymi dodávateľmi kvalitných materiálov, ktorí berú ohľad na životné prostredie. Certifikácie, ktoré tieto materiály majú, zaručujú, že nie sú škodlivé pre ľudí ani životné prostredie,” vysvetľuje Lenka Káčerová. Aj preto, že kvalita je niečo, za čím si značka stojí, v spoločnosti premýšľali, ako zbytočne nedržať ešte nositeľné oblečenie v sklade, ale dať mu nový život. Nový príbeh. A tak sa začala spolupráca s NOSENE.

V second hand predajniach NOSENE nenájdete žiadne nahádzané oblečenie, v ktorom sa musíte prehrabávať. Sú tam voňavé kúsky, ktoré navyše pomáhajú. Z každého nákupu NOSENE posiela časť z predajnej ceny na podporu organizáciám pomáhajúcim týraným ženám. Okrem “klasického” oblečenia však tvoria aj jedinečnú upcyklovanú kolekciu Renewals by NOSENE. Upcyklované modely, z ktorých každý je unikát, sú prešité a prerobené zero waste strihmi. Vznikajú z poškodených pánskych košieľ, denimu, zvyškových materiálov a látok.

Renewals by NOSENE x ALAIN DELON

Dámska kolekcia Renewals by NOSENE x ALAIN DELON vznikla z pánskych košieľ Alain Delon. Lokálne, na Slovensku. Je kvalitná, a má štýl. “Nadviazanie spolupráce so značkou Alain Delon, je pre mňa a NOSENE jedným z dôležitých míľnikov spojenia upcyklingu oblečenia z bežnej kolekcie vybudovanej značky. Je to prvý krok, ktorý otvára dvere pre spojenie cirkulárneho modelu módneho priemyslu a ukazuje, že aj touto cestou je možné pretvárať módu. Vážim si dôveru od spoločnosti Alain Delon, na základe ktorej sme mohli pretvoriť modely pánskych košieľ na dámske kúsky a teším sa, že spoluprácu sme spoločne postavili na dlhodobej spolupráci,” vyjadrila sa
Katarína Hutyrová, Founder & CEO NOSENE.

V kolekcii Renewals by NOSENE x ALAIN DELON sú 4 modely, z ktorých každý je navrhnutý v čistom dizajne. Ich variabilita dovoľuje nosiť každý z modelov minimálne na 2 spôsoby. Sú pohodlné a vhodné na rôzne typy udalostí. Každý kúsok je originál. Jedinečné modely z tejto kolekcie si aktuálne môžete kúpiť len online v e-shope NOSENE. S kúpou dlho neváhajte, počet modelov je limitovaný.

Spolupráca ALAIN DELON a NOSENE nie je jednorazová a bude pokračovať. Nové modely sa v predaji budú objavovať priebežne.

O značke NOSENE

V NOSENE má každá vec svoj príbeh. Je to miesto, kde staré veci získavajú novú šancu. Nájdeš u nich iba tie najlepšie voňavé kúsky, ktoré sú hygienicky čisté. Súčasťou NOSENE je od vzniku v roku 2015 kolekcia jedinečných kúskov, z ktorých je každý unikát. Upcyklované modely, ktoré sú prešité a prerobené zero waste strihmi vznikajú z poškodených pánskych košieľ, denimu, zvyškových materiálov a látok. A to všetko lokálne na Slovensku.

O značke ALAIN DELON

Pánska módna značka Alain Delon nesie meno francúzskeho herca s nezameniteľným štýlom. Pre európsky módny trh je symbolom kvalitných materiálov z lokálnej produkcie, slovenského dizajnu a poctivej krajčírskej práce v tých najlepších fabrikách. V ponuke značky Alain Delon nájdete košele, saká, polokošele, nohavice, obleky, pulóvre, kabáty a množstvo doplnkov do práce, na voľný čas či špeciálnu príležitosť, akou je napríklad svadba.
Kolekcia RENEWALS by NOSENE x ALAIN DELON je po kolekcii KIMLICKA for ALAIN DELON druhá dámska kolekcia značky.

Zdroj foto: Lukáš Vavrinec