Dovolenková nálada v šatníku: Materiály a vzory, ktoré počas horúčav musíte mať!

Je samozrejmosťou, že s príchodom leta siahame čoraz viacej po kúskoch, v ktorých sa cítime čo najlepšie a najpohodlnejšie.  A aktuálne si určite mnohé z vás potrebujú vytvoriť v šatníku uvoľnenú, dovolenkovú náladu, ktorá je ideálna na horúce letné počasie a navodí vám dobrú náladu.  Odporúčame staviť hlavne na prírodné materiály a odvážne vzory.

Doplnky z prírodných materiálov

Toto leto sa jednoznačne nezaobídete bez ľahkých prírodných materiálov a to obzvlášť na doplnkoch! Kabelky a topánky  z prírodných materiálov sú najväčším trendom nadchádzajúceho leta. Prútie, drevo, povrazy z rôznych rastlinných a papierových vlákien alebo mušle osviežia každý outfit či už idete do mesta alebo k vode. Nákupom takéhoto doplnku navyše pomáhate aj chrániť prírodu. Ona si totiž v prípade núdze s takýmito materiálmi poradí omnoho ľahšie ako s ich plastovými náhradami. Toto leto sa slamené doplnky dostávajú  čoraz viacej do ulíc, kde si musíme dávať menší pozor na ich kombinovanie. Slamené doplnky sú samy o sebe dosť špecifické, a preto k nim zvoľte radšej jednoduchší outfit.

Tropické leto

Tropické vzory sú ideálnym letným, dovolenkovým vzorom. Sú veľmi nápadné a vďaka ním vás nikto neprehliadne. Dominantným vzorom sú túto sezónu motívy palmových listov, kvetov a samozrejme citrusy. Najčastejšie ich nájdeme na šatách, nohaviciach širšieho strihu ale aj na doplnkoch. Pre menej odvážne dámy je riešením zvoliť jeden základný kúsok s tropickým vzorom a skombinovať ho s neutrálnymi jednofarebnými kúskami. Alebo stačí ak k vášmu outfitu zvolíte správne doplnky s tropickým detailom. Tie môžu krásne doladiť váš celkový vzhľad. Pre odvážnejšie môže byť skvelou voľbou obliecť sa do tropického vzoru od hlavy až po päty. Pokojne skombinujte blúzku a nohavice rovnakého, alebo podobného tropického vzoru. Zaobstarajte si aj doplnky a váš outfit bude neprehliadnuteľný. Takýto outfit si navyše pýta aj dokonalé líčenie, preto nezabudnite na výraznejší rúž, ktorý bude čerešničkou na torte vášho výsledného vzhľadu.

Šťavnatý make-up

K letným vzorom patrí aj svieži, letný make-up. Každým rokom prichádzajú na beauty scénu nové trendy v líčení a samozrejme, ani tento rok nebude výnimkou. V tomto roku budú kraľovať výraznejšie, elektrické farby, ale len ako podčiarknutie prirodzenej krásy. Tie odvážnějšie z vás sa môžu smelo pustiť aj do neonových odtieňov a zaujímavých grafických tvarov, ale odporúčame ich tiež iba v minimalistických detailoch. Takže namiesto toho aby ste si krikľavý tieň naniesli na celé viečko, skúste ho aplikovať iba ku kútikom očí alebo ako tenkú linku. K takémuto líčeniu stačí už len ľahký make-up, zdravé, ružové líčka a jemný rozjasňovač v zlatom odtieni. Nebojte sa zažiariť!

Zdroj foto: Cellbes.sk, primadonacollection.sk, Bjorn Borg – upbrands.sk