Dodajte svojim podlahám ten správny šmrnc štýlovými kobercami

Možno povedať, že koberce patria k tej časti zariadenia domácnosti, ktorá zažívala svojho času veľký úspech, ale aj obdobie, keď upadla do nevôle. Niektorí z nás si ešte možno pamätáme, ako naše mamy či staré mamy kládli do každej miestnosti koberce a ako deti sme ich pravidelne vysávali a z času na čas aj prášili či tepovali, samozrejme, nie originálnym tepovačom, ale manuálne, pomocou kefy a vedra s vodou. A veru, museli sme to robiť poriadne, pretože koberce znamenali v každej domácnosti priam posvätný doplnok. Ako si vedú koberce dnes? 

Znovu sa hlásia o slovo

Už v úvode sme spomenuli časy, ktoré kobercom veľmi priali. Ale boli aj obdobia, keď tento, dovtedy veľmi žiadaný doplnok, pomaly, ale isto sa začal z príbytkov vytrácať, a to najmä s nástupom plávajúcich podláh. Nastal trend izieb bez kobercov a tie čoraz viac upadali do zabudnutia. A mnohé gazdinky si to nevedeli vynachváliť, pretože mali minimálne o jednu starosť menej, lebo nemuseli ťažké a nemotorné koberce prášiť či ručne tepovať. A napokon, plávajúce podlahy boli niečím novým, dovtedy nepoznaným a zďaleka neboli samozrejmosťou, ako sú možno už teraz. 

Ubehlo však zopár rokov a koberce sa opäť hlásia o slovo a znovu sa dostávajú naspäť do našich domácností, aby v nich kraľovali ako kedysi. Súčasná doba prináša neustále nové a nové trendy aj v oblasti kobercov. Už dávno pominuli časy, keď koberce plnili hlavne praktický účel a estetická funkcia nebola príliš dôležitá. Ťažké a neraz fádne koberce nahradili ľahké koberce, koberčeky, behúne, ktoré sú štýlové, moderné, zaujmú na prvý pohľad a skvelo zapasujú do našich domov či bytov. Dôkazom toho sú napríklad aj shaggy koberce, ktoré sú čoraz viac žiadané a obľúbené v domácnostiach. 

Populárne koberce s dlhým vlasom

Pravdepodobne my, ženy, sme už určite počuli o shaggy kobercoch, ktoré majú hustý a dlhý vlas a možno, keď sme ich videli v obchode, tak sme nedokázali odolať ich dotyku. Ich povrch je totiž veľmi príjemný a mäkký. 

Prečo majú tieto koberce dlhý vlas? A z čoho sa najčastejšie vyrábajú? Ich vlákna zvyknú byť dlhé až šesť centimetrov a na ich výrobu sa používa vlna, bavlna alebo umelý materiál. Okrem toho sú dizajnovo natoľko rozmanité, že každého zaujmú na prvý pohľad v danej miestnosti. 

Nemusí vás odradiť ani údržba a starostlivosťshaggy koberce, hoci majú dlhý a hustý vlas. Vyžadujú klasické vysávanie ako iné koberce pokojne aj 2x do týždňa a možno ich aj tepovať alebo použiť vysávač s funkciou mokrého vysávania, či vytepovať ručne vhodným prostriedkom na tepovanie. Samozrejmosťou je aj prášenie koberca, ktoré by malo predchádzať jeho vysávaniu. 

Ak sa budeme o shaggy koberce dôkladne starať, určite sa nám odmenia dlhou životnosťou, pekným vzhľadom a dokonale splnia svoj účel.

Zdroj foto: Cassandra Madsen / Shutterstock.com

Značky: PR