Dominikánska republika: Dovolenkový raj nielen pre celebrity

Túžite po exotickej dovolenke v štýle hviezd svetového formátu? Potom sa nechajte inšpirovať a vyberte sa do Dominikánskej republiky, jedného z najvyhľadávanejších stredísk Karibiku.

Vin Diesel, Beyoncé, Jay-Z, Rihanna alebo Jennifer Lopez sú len niektoré z veľkých mien, ktoré si rady vychutnávajú luxus v exkluzívnom rezorte Casa de Campo na juhovýchodnom pobreží Dominikánskej republiky. Tento hotelový komplex svetovej triedy si celebrity získal nielen svojou rozlohou pripomínajúcou malé mestečko, ale najmä prvotriednymi službami, ktoré poskytuje. Hostia tu nájdu všetko – od dokonalého súkromia, nebeských pláží a prístavu s nablýskanými jachtami až po golfové ihriská, konské stajne a strelnicu.

Ak ale nemáte na konte pár tisíc eur nazvyš, aby ste sa mohli ocitnúť na VIP zozname hostí v tomto komplexe, nezúfajte. Dominikánska republika ponúka aj pre vás mnoho ďalších krásnych miest, v ktorých zažijete svoj malý kúsok raja. Niet divu, že práve táto krajina predstavuje vysnívanú dovolenku, kde vás už len pri pomyslení na túto tropickú časť sveta rozmaznávajú pláže plné bieleho piesku, vysokých kokosových paliem a srdečných ľudí. Perla v srdci Karibiku však v sebe skrýva ďaleko viac, ako sú čarovné pláže, azúrové more a jedinečný rezort Casa del Campo. Chuť tohto karibského klenotu je skutočne podmanivá, a preto vám prinášame o tejto krajine pár zaujímavostí.

História Dominikánskej republiky sa úzko spája s rokom 1492, kedy sa na tomto území vylodil sám Krištof Kolumbus. Priplával k severným brehom ostrova s úmyslom nájsť západnú cestu do Indie, kde sa v tom čase jazdilo obchodovať so zlatom a korením. A hoci skutočnú cestu neobjavil, jeho slávna veta „Našli sme bránu do raja.“ je dôkazom, že objavil možno ešte o čosi krajší kus sveta, ktorý dnes láka na dokonalý relax stovky návštevníkov.

Okrem histórie sú veľkým lákadlom aj prírodné scenérie. Za zmienku určite stojí najvyššia hora Karibiku Pico Duarte, ktorá vás ohromí svojou majestátnosťou. Ak si netrúfnete na náročný turistický výšľap, stačí sa pokochať krásami Enriquilla – najväčšieho slaného karibského jazera. Netradičným zážitkom, ktorý vás určite očarí, bude aj výlet do Damajagua s 27 vodopádmi. A vedeli ste tiež, že Dominikánska republika je krajinou, kde sa nachádza najkvalitnejší jantár na svete?

Ak aj vaše srdce prahne po exotike a konečné rozhodnutie padne na oblasť Strednej Ameriky, táto obľúbená dovolenková destinácia vás zaručene nadchne spektrom zaujímavých tvorov zo sveta fauny. Dominikánska republika je totiž známym domovom obrovských veľrýb a delfínov. Zároveň je tento ostrovný štát sídlom prekrásnych ružových plameniakov a vtákov, ktoré sú rovnako ako Dominikánci známe tým, ako radostne, hlučne a milostne spievajú. Ktovie, možno si aj ony pospevujú na melódiu národnej hudby merengue. 🙂

Ocitnúť sa v exotickom raji Karibiku znamená cítiť sa skutočne hviezdne. A to aj vďaka miestnej atmosfére – tomu najsilnejšiemu, čo si so sebou odnesiete už navždy. Prechádzky historickými mestami vás razom zoznámia s tradičnou kultúrou, v ktorej pričuchnete k obľúbenej zábave (hraniu domina), vašim očiam neunikne pestrá škála farebných drevených domčekov alebo vás prekvapí hlasné kikiríkanie kohútov z kontroverzných zápasov. A možno práve vy budete mať to šťastie, že pri tom všetkom narazíte na celebritu, ktorá spraví vašu dovolenku jednoznačne nezabudnuteľnou.

Zdroj foto: Pixabay.com