V jednoduchosti je krása alebo ako nosiť minimalizmus

Móda je to, čo nás obklopuje už odmalička. Už v mladom veku skúšame mamine veci, skúšame si ich pred zrkadlami a predvádzame sa pred rodinnými príslušníkmi. V každej životnej etape ženy sa mení aj štýl, ktorý preferuje. Mladé dievčatá sa snažia upútať zvláštnymi kombináciami. Ženy okolo tridsiatky zase preferujú elegantný a minimalistický štýl.

V jednoduchosti je krása a uvedomili si to aj viacerí módni návrhári, napríklad taká Victoria Beckham. Ak sa stále hľadáte a neviete, aký štýl by vám pristal, rozhodne nezanevrite na minimalizmus.

V jednoduchosti je krása alebo ako nosiť minimalizmus

Victoria Beckham

Elegantný minimalizmus

Ak pracujete v kancelárii, ste na vedúcej pozícii na úrade alebo ste konateľkou spoločnosti, máte presne stanovený dress-code, ktorého sa musíte v práci držať. Ak chcete vyzerať štýlovo, elegantne, do vášho šatníka si kupujte oblečenie, ktoré je elegantné a minimalistické. Nesmú chýbať jednofarebné (najlepšie tmavé) púzdrové blúzky,  elegantné blúzky a elegantné jednofarebné saká.   Ak vám vytváranie kombinácie robí problém, vyriešte to kúpou viacerých nohavicových kostýmov. 

Odporúčame predovšetkým čiernu púzdrovú sukňu, bielu elegantné blúzku s jemnými čipkami a elegantné dámske sako klasického prepracovaného strihu, ktoré vám vyformuje krivky.

Čo sa týka nohavicových kostýmov, uprednostňujte tmavomodrý, červený, béžový, svetloružový. Nižším dámam odporúčame predĺžené dámske saká, ktorý opticky predĺžia postavu.

V jednoduchosti je krása alebo ako nosiť minimalizmus

Ležérny minimalizmus

Ak to váš zamestnávateľ a pozícia nevyžaduje, uprednostňujte ležérny minimalizmus. Prevládajú jednoduché minimalistické jednofarebné topy (krátke, dlhé, s trojštvrťovými rukávmi) s džínsami a s kvalitnými koženými opaskami alebo jednoduchými slim fit nohavicami. 

Čo sa týka obuvi, uprednostňujú sa módne členkové dámske tenisky.

Kombinácia topov a nohavíc, poprípade džínsov je kombinácia, ktorou nič nepokazíte. 

V jednoduchosti je krása alebo ako nosiť minimalizmus

Zdroj foto: vogue.com, pinterest.com