Dokonalé obočie? Microblading!

Predstavte si, že sa každé ráno zobudíte s dokonale upraveným obočím. Vďaka microbladingu si to už viac nemusíte len predstavovať! Prinášame vám praktického sprievodcu, ktorý vás dovedie až k obočiu vašich snov.

Prečo microblading?

Obočie vytvára rám celej tváre, určuje jej celkový výraz. Preto by sme jeho úprave mali venovať zvýšenú pozornosť. Správny tvar obočia dokáže hotové zázraky, napríklad aj omladiť alebo zbaviť tvár smutného výrazu. Nie všetky však máme šťastie na od prírody krásne a husté obočie. A presne preto je tu microblading, teda semi-permanentná forma kozmetického tetovania, ktorá už nejaký ten piatok zaznamenáva hotový „boom“. Obočie je po tomto kozmetickom zákroku na rozdiel od klasického tetovania veľmi prirodzené, jemné a zároveň dokonalé.

Čo vás čaká?

Microblading je ručné tetovanie obočia, pri ktorom dochádza k aplikácii pigmentu pod povrch pokožky špeciálnym perom. Prvým krokom je výber salónu, v ktorom chcete microblading absolvovať. Momentálne je na trhu veľký výber takýchto salónov, preto si jednoducho vyberiete ten, ktorého práca sa vám najviac pozdáva. Ako pri klasickom make-upe aj tu platí, že každý z nich má svoj vlastný rukopis. Na Slovensku je rozpoznávacím znamením špičky značka PhiBrows. Rátať však musíte s tým, že na termín u tých najlepších sa zvyčajne čaká niekoľko týždňov až mesiacov. Pred tetovaním by vám mali zaslať kontraindikácie, pri ktorých nie je vhodné zákrok absolvovať. Patrí sem napríklad zlý zdravotný stav, tehotenstvo alebo extrémne mastná pokožka. Pred samotným zákrokom vám nakreslia tvar, aký by obočie po zákroku malo mať v závislosti od tvaru vášho obočia a vašich požiadaviek. Môžete požiadať o jemný tvar, ale aj o tzv. „dokonale nedokonalý“ tvar. Taktiež sa rozhodnete, či máte záujem o samotný microblading (čiarkovanie), shading (tieňovanie) alebo o kombináciu oboch metód. Po odsúhlasení predkresleného tvaru sa začína tetovať. Prvá fáza je najnepríjemnejšia a najbolestivejšia. Potom vám už na obočie nanesú gél na znecitlivenie, po ktorom už bolesť takmer necítite. Celý proces trvá do dvoch hodín. Bezprostredne po dotetovaní je obočie krásne, nie však na dlho. Nezľaknite sa, obočie začne tmavnúť a počas nasledujúcich 2-3 dní je oveľa tmavšie ako bude neskôr. Veľmi dôležitá je „after-care“. Počas nasledujúceho týždňa po zákroku si musíte dávať pozor na slniečko a obočie natierať krémom alebo včelím voskom, ktorý vám poskytnú v salóne. Začnú sa tvoriť aj drobné chrastičky, v žiadnom prípade ich ale neodlupujte. O svoje chĺpky sa báť nemusíte, tie zostanú po zákroku takmer nepoškodené, len zanedbateľné množstvo ich možno vypadne.

Praktické informácie

Po pár týždňoch nasleduje korekcia. Ide o dotetovanie obočia, kedy ešte máte šancu požiadať o drobnú úpravu tvaru obočia. Korekcia je zahrnutá v celkovej cene. Cena microbladingu sa v Bratislave pohybuje približne v rozmedzí od 180 do 300 €. Je to väčšia investícia, no pocit dokonale upraveného obočia 24 hodín denne za to stojí. Microblading vydrží 1-2 roky v závislosti od viacerých faktorov, jedným z nich je napríklad typ pokožky. Čím mastnejšia pokožka, tým rýchlejšie začne farba blednúť. Po určitom čase tetovanie vybledne úplne. Potom je možné dať si microblading urobiť nanovo, kedy si môžete vybrať aj nový tvar obočia.

Zdroj foto: pexels.com