IPL epilácia svetlom pre hladkú pokožku bez chĺpkov už za 4 týždne!

Už ste počuli čarovné zaklínadlo tejto letnej sezóny „IPL“, ale neviete presne, o čo ide? Je táto metóda odstraňovania nežiadúcich chĺpkov bezpečná a účinná? IPL je skratkou pre slová Intense Pulsed Light – alebo intenzívne pulzné svetlo, ktoré predstavuje najvyspelejšiu a najmenej invazívnu metódu odstraňovania chĺpkov na nohách, rukách, v podpazuší, v oblasti bikín a na tvári. Najrýchlejší z IPL epilátorov, Braun IPL 5, dosahuje rýchlosť až 125 zábleskov za minútu, čo predstavuje jednoduchý spôsob, ako sa už po niekoľkých týždňoch viditeľne zbaviť nežiadúcich chĺpkov.  

Ako táto technológia funguje

IPL epilátory sa používajú veľmi jednoducho, v domácom prostredí. Svetlo vyslané prístrojom priťahuje melanín obsiahnutý v korienku chĺpku. Záblesk naruší korienok chĺpku a znemožní jeho ďalší rast. Najlepšie výsledky má táto metóda na svetlej pokožke a tmavých chĺpkoch. Príliš svetlé alebo ryšavé chĺpky nedokážu svetlo absorbovať a preto efekt nie je až natoľko viditeľný. IPL epilácia nie je vhodná ani pre tmavé odtiene pleti, v ktorej by sa lúče svetla príliš rozptýlili. Moderné domáce IPL prístroje sú stopercentne bezpečné – majú v sebe zabudované špeciálne snímače, ktoré intenzitu záblesku prispôsobia odtieňu pokožky tak, aby čo najšetrnejšie a najúčinnejšie docielili viditeľné obmedzenie rastu chĺpkov. Epilátory značky Braun majú v sebe zabudovanú technológiu SensoAdapt, ktorá si jednoducho „načíta“ odtieň pokožky pred každým zábleskom. Naviac sa záblesky aktivujú iba v momente priloženia hlavice k pokožke, takže nie je potrebné nosiť žiadne špeciálne okuliare, ako to býva v kozmetických salónoch, ktoré ale pracujú s inými typmi prístrojov. 

Výsledky už po 4 týždňoch

IPL prístroj sa používa na oholenej pokožke, pretože záblesky pôsobia na korienky chĺpkov iba v ich rastovej fáze a pokiaľ by sa nejaký chĺpok nad povrchom kože vyskytol, intenzívne svetlo ho spáli. Je potrebné epilátor použiť opakovane, ale napríklad pri Braun Silk-expert Pro 5 sa prvé výsledky dostavia už po 4 týždňoch, pokiaľ sa užívateľ epiluje jedenkrát týždenne. Pre optimálny výsledok sa odporúča v prvých 4-12 týždňoch epilovať jedenkrát týždenne a potom už iba podľa individuálnej potreby 1x za 1-6 mesiacov. IPL epilátory je možné používať nielen na nohy, ale aj na ďalšie časti tela, niektoré produkty totiž obsahujú nadstavce určené špeciálne na tvár alebo oblasť bikín. 

Nie je prekvapením, že sa výrobcovia IPL orientujú už aj na pánov  – značka Braun prišla s variantom produktu, ktorý je určený pre mužov a ich hladký hrudník. Xenónová výbojka má životnosť 400 000 zábleskov, čo zodpovedá až 24 rokom používania bez nutnosti výmeny lampy.

IPL epilácia od Braun Silk-expert Pro 5

Značka Braun má pre tohtoročnú letnú sezónu vo svojom portfóliu 4 nové dámske sady v bielo-zlatom dizajne. Niektoré obsahujú aj mini depilátor na tvár pre rýchle a jednoduché odstránenie chĺpkov, ktoré vyžaduje vysoký stupeň presnosti a citlivosti. Chĺpky na tvári najskôr oholíte a potom použijete IPL epilátor s najužšou nasadenou hlavicou. Niektoré sady obsahujú aj novú širokú hlavicu, vďaka ktorej je epilácia ešte rýchlejšia, je vhodná na epiláciu väčších plôch na tele, napríklad na stehnách alebo pre pánov na chrbte a hrudníku. Nové sady nájdete pod označením Silk∙expert Pro PL 5347, Silk∙expert Pro PL 5237, Silk∙expert Pro PL 5223 a Silk∙expert Pro PL 5139 vo vybraných predejniach a e-shopoch, napr. alza.sk. Pánsky IPL epilátor nájdete pod názvom Silk∙expert Pro PL 5115, je dostupný v bielo-striebornej kombinácii s puzdrom a môže to byť skvelý tip na darček pre partnera. 

Zdroj foto: Braun