3 dôvody, prečo je oblečenie z ľanu najlepšie na leto

Čím teplejšie vonku je, tým viac sa snažíme nájsť v šatníku kúsky, v ktorých nám bude čo najmenej teplo. Hľadáme kúsky ľahké, vzdušné a nie z umelého materiálu. Ktorý letný materiál by vo vašom šatníku nemal určite chýbať a prečo by ste si ho mali kúpiť? Prečo je práve on ideálny na horúce letné mesiace?

Materiál, ktorý je jednoznačne najlepší na letné mesiace, je ľan. Oblečenie z ľanového vlákna poznali už ľudia v starovekom Egypte. Ľudia si ho obľúbili už pred tisíckami rokov, no jeho popularita stále rastie. Tu sú dôvody: 

1. Je veľmi vzdušný 

Mať na sebe oblečenú takú látku, ktorá sa len lepí na vašu pokožku? Po tom rozhodne nikto netúži. Jednak by nám nosenie takéhoto oblečenia spôsobilo značné nepohodlie, zároveň by sme sa len ťažko vyhli zvýšenému poteniu. 

V letnom období je ideálnym riešením práve ľan. Tento materiál sa veľmi príjemne nosí. Práve ľan nám totiž pomáha, aby sme sa cítili v horúčavách príjemne. Schne totiž oveľa rýchlejšie v porovnaní s bavlneným oblečením. Jeho nespornou výhodou je priedušnosť, naviac udržuje teplo z tela, no zároveň uvoľňuje aj jeho nadbytočné množstvo. Ide o prírodný materiál, pre ktorý je charakteristické ľahké zloženie.

2. Dlho vám vydrží 

Možno ste tiež zvyknutí na každoročné letné nákupy. Letné nekvalitné oblečenie sa vie rýchlo zničiť, a tak každý rok nakupujete nové. U oblečenia z ľanu sa toho báť nemusíte. Ľan je známy tým, že má veľmi silné prírodné vlákna, ktoré sú oveľa trvácnejšie než iné. Vďaka tomu si oblečenie udržiava po dlhú dobu svoj pôvodný tvar a farbu. 

3. Je ľahký 

Ak sa chystáte na dovolenku a v kufri máte len obmedzené množstvo miesta, určite si pribaľte pár vecí z ľanu. Jednak sa ľanové oblečenie hodí na pláž, do baru či na večernú prechádzku, na druhej strane je takéto oblečenie veľmi ľahké, preto sa nemusíte obávať, že presiahnete povolený hmotnostný limit. 

Ak si šijete letné sukne a voľné nohavice sami alebo by ste to radi skúsili, ľan je perfektný materiál. Ak sa vo vašom meste nepredáva ľan, môžete navštíviť online obchod Bubulákovo, kde nájdete veľký výber ľanového materiálu a ďalších iných materiálov. 

Veľa šťastia! 

Zdroj foto: Bubulakovo.sk