Detská izba podľa zakladateľky Westwingu, Delie Lachance

Delia Lachance, zakladateľka jedinečného online konceptu pre bývanie, online obchodu Westwing.sk, sa stane onedlho mamou. Ešte predtým ale stihla pre svoju dcérku pripraviť detskú izbu v jej byte v Montreale. Pre aký štýl sa Delia rozhodla a čo odporúča?

delia-lachance-westwing-10
Delia Lachance, zakladateľka Westwing.sk

Delia odporúča:
– rozhodnite sa pre motív, ktorý sa bude opakovať v izbe vášho dieťaťa. Môže to byť divoká zver alebo slnko, mesiac a hviezdy – máte mnoho možností na aranžovanie!

Delia neodporúča:
– izba pre batoľatá nemusí byť modrá alebo ružová. V neutrálnych farbách bude rovnako krásna. Môžete vďaka tomu neskôr ľahko zladiť nové dekoratívne prvky, ktoré sa budú objavovať v každej fáze života vášho dieťaťa! 

Čo vás inšpirovalo pri zariaďovaní detskej izby?
Inšpirácia úzko súvisí s menom našej dcéry, ktoré zatiaľ neodhalím :-).

Aké sú základné prvky, ktoré by sa mali nachádzať v každej detskej izbe?
Určite musí byť k dispozícii detská postieľka, prebaľovací pult a pohodlné kreslo pre mamu počas dojčenia.

Čo je dôležité v detskej izbe?
Najdôležitejšia vec je detská postieľka, ktorá zaisťuje bezpečnosť dieťaťa. Je dobré, ak je mobilná, pretože v prvých mesiacoch života dieťa spí v spálni rodičov a počas dňa je s nimi v každej miestnosti. Vybrali sme detskú postieľku s kolieskami, ktorá sa ľahko presúva.

Mala by byť detská izba samostatnou izbou? Možno by pre bábätká stačilo zariadiť menší kútik?
Máme šťastie, že v našom byte máme samostatnú izbu pre dieťa, ale to nie je potrebné, najmä na začiatku. Môže byť integrovaná do obývacej izby alebo do inej miestnosti v dome. Stačí pridať nábytok pre dieťa a rodičov, napr. hojdacie kreslo s plyšovým povrchom. Rodičia si môžu oddýchnuť a deti milujú hojdanie.

Krásne a praktické: ako efektívne schovať potrebné príslušenstvo?
Stojí za to využiť koše. Môžete do nich schovať plienky, kozmetiku a malé predmety. Zaberú málo miesta na prebaľovacom pulte a budú vždy po ruke, keď ich budete potrebovať.

Ako ušetriť pri aranžovaní detskej izby?
Môžete namaľovať steny v miestnosti sami alebo ich oblepiť tapetami. Je to projekt DIY, ktorý sa vám určite bude páčiť!

Venovali ste osobitnú pozornosť osvetleniu v miestnosti?
Páči sa mi, keď je v izbe útulná atmosféra a tento efekt zabezpečuje bodové osvetlenie. Lampy, ktoré dodávajú miestnosti tlmené svetlo, sú tiež ideálne na dojčenie vášho bábätka v noci.

Čo ako prve sa objavilo v izbe? Textílie alebo možno farby stien?
Zamilovala som sa do tapety, všetko ostatné sme jej prispôsobili.

Čomu najviac venovať pozornosť pri zariaďovaní detskej izby?
Základom je sa pri tom dobre zabaviť – odporúčam si pozrieť Pinterest, nájdete tam  veľa skvelých inšpirácií. Útulnosť je kľúčom. Nezabudnime tiež na steny. Pamätajte, že nemusíte siahať po typických detských farbách alebo vzoroch. Je tiež dobré vytvoriť na stene fotogalériu, ktorú si môžete časom doplniť!

Akú radu by ste dali všetkým matkám, ktoré venujú veľkú pozornosť aranžovaniu detskej izby?
Moje motto znie: šťastná matka, šťastné dieťa. Naaranžujte izbu tak, aby sa vám páčila a aby ste sa v nej cítili pohodlne. Moja rada: najprv vyberte potrebné veci a potom premýšľajte o dekoráciách, ktoré ozdobia interiér. Neskoré aranžovanie detskej izby alebo kútiku vášho dieťaťa vás bude zbytočne stresovať. Preto tak ako som to už skôr spomenula, pustite sa do toho včas. Počas aranžovania miestnosti myslite na seba a nevykonávajte žiadne činnosti, ktoré si vyžadujú príliš veľa úsilia. Je tiež dôležité nechať si poradiť od mamy, sestry alebo kamarátok. Ak ony už majú za sebou tento nádherný čas, môžu vám poskytnúť cenné rady. 

delia-lachance-westwing-1
Všetok nábytok a dekorácie z detskej izby Delie Lachance nájdete na WestwingNow.sk

Všeobecné tipy

  • Odporúčam „nábytok pre dospelých“ (kreslo atď.) Vyrobený zo zamatu alebo plyšu, pretože je veľmi pohodlný, jemný, krásne a úžasne harmonizuje s detským nábytkom. Hojdacie kreslo je skvelé na kŕmenie, je tiež dobré mať miesto, kde môžete pohodlne sedieť. Malý, konferenčný stolík je nenahraditeľnou súčasťou izby, na ňom môžete umiestniť knihu alebo iPad a sledovať svoje obľúbené seriále pri kŕmení.
  • Bavlnené girlandy alebo iné zdroje tlmeného svetla zaveste nad detskú postieľku alebo prebaľovací pult. Zaujme to batoľa.
  • Všetko, čo je možné musíte vyčistiť, je to Must Have. Napríklad prebaľovací pult z organickej bavlny Cam Cam má dodatočný povlak, ktorý sa ľahko umýva a utiera. Jediná vec, ktorú neodporúčam, je možno biely koberec.
  • Ak máte samostatnú izbu pre dieťa a budete tam tráviť veľa času, stojí za to vymaľovať ju vo farbách, ktoré sa vám páčia. 
  • Rozhodnite sa pre motív, ktorý sa bude opakovať v izbe vášho dieťaťa. Môže to byť divoká zver alebo slnko, mesiac a hviezdy – máte mnoho možností na aranžovanie!
  • Tapety sú skvelé a nemusia byť s typickými detskými motívmi.

Zdroj foto: Jessica Metni, WestwingNow.sk