Dermakozmetika: Čím sa líši od bežnej kozmetiky?

Čo je dermakozmetika? Čím a ako sa líši od bežnej kozmetiky z drogérie? Na čo je vhodná a aká je ideálna pre vašu pleť? Poradíme vám, po akom type aj značke siahnuť tak, aby bola vaša pleť zdravá a krásna.

Dermakozmetika pletova maska na tvar dermo

Čo je dermakozmetika a čím sa líši od tej bežnej?

Dermakozmetika k pleti pristupuje individuálne. Je vyvinutá lekármi, dermatológmi a expertmi na starostlivosť o pleť. Jej účinky sú preukázané klinickými štúdiami, čoho dôkazom sú aj výborné výsledky, ktoré dermakozmetika má na základe dlhodobého používania. Dermakozmetika zároveň prikladá dôraz na citlivú pleť, čo je dôvodom zvyčajnej absencie parfemácie. Preto, pokiaľ máte náročnú alebo problematickú pleť, dermakozmetika, ktorá dbá na jej zdravie a efektívne rieši jej problémy, bude pre vás tým pravým riešením.

Akú dermakozmetiku vybrať pre váš typ pleti?

Pretože dermakozmetika takmer nepozná univerzálne produkty, treba ich vyberať skutočne starostlivo a to na základe vašich aktuálnych aj dlhodobých potrieb.

Starnúca pleť – proti známkam starnutia, ktoré sa prejavujú jemnými líniami, vráskami, povädnutými kontúrami a aj nerovnomerným tónom pleti účinne bojuje kolagén, ktorého účinky pre naozaj intenzívny anti-age efekt výborne podporí napríklad zmes vitamínov a biopeptidy.

Problematická pleť – trápia vás nedokonalosti pleti v podobe začervenaní či akné? Aj v týchto prípadoch pomôže špeciálne navrhnutá dermakozmetika. Tá pleť lieči, regeneruje, hydratuje a zároveň ju pomáha obnoviť a posilňuje ju proti externým vplyvom.

Náš tip: Na problamatickú pleť vyskúšajte Vichy Normaderm Phytosolution. Obsahuje aktívne látky prírodného pôvodu a efektívne tak pôsobí proti nedokonalostiam pleti spôsobeným akné. Zároveň však pomáha aj obnoviť pleť a posilňuje ju proti externým vplyvom.

Suchá pleť – vyživujúca dermakozmetika dokáže už behom krátkej doby používania perfektne vyhladiť kontúry tváre, spevniť štruktúru pleti a zanechať tak intenzívny pocit komfortu. Zároveň pri suchej pleti dermakozmetika často rieši aj problém starnutia pleti, vďaka čomu zároveň prináša vypnutú pleť.

Náš tip: Na suchú pleť vyskúšajte posilujúci a vyplňujúci Vichy Minéral 89 Hyaluron-Booster, ktorý prináša dávku hydratácie a sily pre vašu pleť.

Dermakozmetika Vichy mineral

Ktoré značky dermakozmetiky vedú?

Dlhodobo vedú obľúbené značky Nuxe či Bioderma, ktoré si našli svoje stále miesto pre každodenné použitie u mnohých Sloveniek. Rovnako obľúbená je aj značka dermakozmetiky Vichy, ktorá ponúka tak širokú ponuku produktových rád na riešenie problémov pleti, že si pohodlne vyberie každý.

Dermakozmetika Vichy normaderm

Zdroj foto: Notino.sk