Dátum i miesto konania nadchádzajúceho MBPFW FW20 sú odhalené!

Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW20 sa uskutoční od 13. do 20. marca 2020 v areáli kláštora sv. Gabriela na pražskom Smíchove. 

MBPFW sa v posledných šiestich rokoch, ktoré sú spojené s tvorivým pôsobením Lukáša Loskota, snaží revitalizovať a kultivovať významné pražské lokácie. Stalo sa tak už tradíciou, že sa módne prehliadky fashion weeku odohrávajú zakaždým na odlišných, niekedy i neočakávaných miestach. Lokácie väčšinou nie sú prvoplánovo spojované s módou a často ide o miesta, kam by sa verejnosť inak nedostala. „Našou snahou je zaviesť návštevníkov do významných pražských budov a lokalít, ktoré v minulosti stratili svoj pôvodný význam a účel,“hovorí riaditeľ MBPFW Lukáš Loskot.

Prehliadka sa tak odohrala napríklad v barokovom komplexe Clam-Galassového paláca, kde sídlil Archív hlavného mesta Prahy, v zásobovacích garážach a technickom zázemí OD Kotva alebo pred verejnosťou uzavretých priestoroch karlínskej Invalidovny. „Na marcové vydanie MBPFW sa nám podarilo získať vďaka spolupráci s Českou poštou ďalšiu unikátnu lokáciu – je ňou areál kláštora sv. Gabriela v susedstve záhrady Kinských v Holečkovej ulici,“dodáva Lukáš Loskot. 

Smíchovský areál kláštora sv. Gabriela postavený v rokoch 1888–1891 v novorománskom slohu doposiaľ slúžil ako múzeum Českej pošty a depozitár. V súčasnej dobe sa pripravuje predaj areálu. Bývalý rehoľný dom benediktíniek a umelecká výzdoba areálu konventu predstavujú nádhernú pamiatku, ktorá je pre akciu Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW20 dôstojným priestorom pre prezentácie a prehliadky prihlásených odevných návrhárov. 

Predpredaj vstupeniek na prehliadkovú časť módneho týždňa bude zahájený začiatkom februára 2020 a my sa už nemôžeme dočkať! 

Zdroj foto: Česká pošta

Viktória Vargová

redaktorka módy

"The joy of dressing is an art." John Galliano