Kedy už skutočne potrebujete okuliare? Príznaky, ktoré by ste nemali prehliadať

Ak ste si za poslednú dobu povedali: „asi potrebujem okuliare,“ dnešný článok je určený presne pre vás. Možno ste si v poslednej dobe všimli, že váš zrak slabne alebo že s ním nie je niečo v poriadku. Telo nám vysiela mnohé príznaky, ktoré nás majú upozorniť na to, že niečo nie je v poriadku. Ak pociťujete určité príznaky, určite navštívte svojho lekára. 

Každý deň vás bolí hlava a máte rozmazané videnie? Možno budete potrebovať dioptrické okuliare. Aké sú ďalšie príznaky zhoršeného zraku? 

  1. Rozmazané videnie

Idete po ulici, oproti vám ide človek, ktorý na vás máva rukou a vy ho nedokážete zaostriť? Ste v škole a neviete zaostriť na tabuľu alebo na plátno? Rozmazané videnie a žmúrenie je jedným z prvých znakov slabšieho zraku. 

2. Zlá práca na počítači

Po chvíli pozerania sa do obrazovky vás začne bolieť hlava alebo sa vám skrátka nedajú prečítať informácie, ktoré potrebujete. Ak váš zdravotný problém zasahuje do vašej práce, mali by ste ho určite riešiť s doktorom. 

3. Zlé nočné videnie 

Ak ste museli prestať šoférovať v noci a večer už nemôžete ísť so psom na prechádzku, lebo by ste ho po tme nevideli, pravdepodobne budete potrebovať dioptrické okuliare. Rovnako ak vám robí problém zvyknúť si na prechod z tmy do svetla a naopak. 

4. Bolesti hlavy

Bolesť hlavy alebo tlak v oku sú veľmi nepríjemné a častokrát nám znepríjemnia celý deň. Mnohí ľudia riešia túto bolesť tabletkami a ani si neuvedomujú, že pravdepodobne budú stačiť okuliare a problém sa vyrieši. 

5. Očná únava

Čítate časopis desať minút, ale máte pocit, že ho čítate už hodinu? Očná únava spôsobuje rozmazané videnie, ktoré môže viesť k iným očným ochoreniam. 

Ak ste už navštívili lekára a on vám predpísal okuliare, nezúfajte. Rýchlo si na ne zvyknete a vedia byť skvelým módnym doplnkom. Náš tip sú určite Gucci okuliare, medzi ktorými nájdete jednoduché, ale aj extravagantné kúsky, ktoré sadnú každej tvári. 

Zdroj foto: Who is Danny / Shutterstock.com