Čo si zbaliť na letnú dovolenku? Prečítajte si naše tipy!

Leto je konečne v plnom prúde a to znamená, že viacerých z vás čaká aj vytúžená letná dovolenka. Pokiaľ sa nachádzate vo fáze príprav, potom určite viete, aké to je, stáť pred prázdnym kufrom a rozmýšľať, aké oblečenie si so sebou zabaliť. Takmer každá žena má tendenciu zbaliť si so sebou čo najviac oblečenia, no my vám ukážeme, ako sa zbaliť efektívne a čo by vám v dovolenkovom kufri nemalo toto leto rozhodne chýbať.

Plavky

Ak sa chystáte k moru, určite by ste nemali zabudnúť na to najdôležitejšie, a tým sú plavky. Na dovolenku pri mori si ale určite vezmite aj dvoje-troje. Slanú morskú vodu treba každý deň z plaviek dobre vymyť a môže plavky aj dosť zničiť. A vy určite nechcete, aby ste si počas dovolenky museli zháňať nové.  Ak chcete byť trendy a neprehliadnuteľná pri bazéne aj na pláži zvoľte práve jednodielne plavky, ktoré sú toto leto rozhodne trendovejšie než klasické bikiny. Za veľký návrat jednodielnych plaviek vďačíme predovšetkým narastajúcemu záujmu o módu z 80. a 90. rokov. Tento typ plaviek môžete nosiť na pláži, k vode alebo aj na prechádzky mestom, kde ich využijete napríklad v kombinácii so šortkami, trendy slameným klobúkom a kabelkou.

Oblečenie a topánky

Šaty, šaty a ešte raz šaty. Šaty nezaberú veľa miesta a sú ideálnym oblečením na každý dovolenkový deň. Sú zväčša vyrobené z ľahkých, mäkkých a pohodlných materiálov, napríklad príjemnej bavlny alebo ľahkej a chladiacej viskózy. Plážové šaty sú v našom dovolenkovom období nevyhnutnosťou, predovšetkým preto, lebo sú pohodlné a umožňujú nám zachovať si ženský a zmyselný vzhľad. Večer ich navyše môžete doplniť elegantnejšími sandálkami, kabelkou a vyraziť na drink do mesta. V prípade, že Vás nebaví len ležať na pláži a chceli by ste aj spoznávať okolie či sa vydať na turistiku, určite sa vám zíde aj pohodlné športové oblečenie. Môžete si zabaliť napríklad bavlnené tričko či športovú podprsenku, pohodlné šortky a tenisky. 

Kozmetika

Aj keď sa snažíme si na dovolenke skôr oddýchnuť a nezaoberať sa každodenným make-upom, niekoľko kozmetických prípravkov je nutné určite pribaliť. Ak idete za slniečkom, ako prvé zabaľte do svojej kozmetickej taštičky prípravky, ktoré sa o vašu pokožku starajú počas a aj po opaľovaní. Opaľovanie je jednou z najvýznamnejších príčin starnutia pleti a vzniku vrások, preto je dôležité, aby ste sa chránili a počas večernej rutiny pleť aj následne vyživili kvalitným pleťovým krémom. Na čo by ste pri mori nemali zabúdať, je aj ochrana vašej koruny krásy. Slniečko dokáže vaše vlasy dosť vysušiť a slaná voda môže spôsobiť aj vyblednutie farby. Existujú však kozmetickí pomocníci, ktorí zabránia takémuto poškodeniu. Najefektívnejším budú rôzne vlasové séra v spreji, ktoré sú praktické a ľahko sa vám zmestia aj do plážovej tašky. Do kufra si zároveň pribaľte aj vyživujúci šampón a ak je potreba aj kondicionér. Pri kozmetike je skvelé, že od zubnej pasty cez šampóny, telové mlieka a dezodoranty, všetko zoženiete aj v tzv. cestovnom minibalení. Tak svoje beauty rituály nemusíte meniť ani na dovolenke. 

Cellbes | Primadonna Collection | biOrganica | Ziaja | Bjorn Borg | BeautySecret

Zdroj foto: Pexels, archív značiek