Skutočnú krásu ženy odhalí aj toto leto kampaň Pantene Silná a krásna

V čom spočíva skutočná krása ženy? V tom, čo všetko zvládne, čo vydrží, v jej odhodlaní, v tom, ako sa vie zapáliť a nadchnúť pre vec, krása ženy je v jej emóciách… No najväčšia krása ženy spočíva v tom, aká je krehká, jemná a pritom silná. Sú životné situácie, ktoré však zamávajú aj tými najsilnejšími z nás. 

Ženské sebavedomie rozhodne patrí medzi tie najkrehkejšie veci na celom svete. Nespočetne veľakrát ste určite aj vy, milé dámy, stáli pred zrkadlom a skúmali svoje nedokonalosti – možno pribúdajúce vrásky, možno pribúdajúce kilá, celulitídu, strie, možno nemožný účes… Často sa zapodievame neopodstatnenými problémami ohľadom nášho vzhľadu. Trápime sa nad nepoddajnými vlasmi, šedivejúcimi korienkami… Predstavte si však, že by ste o tú svoju nepoddajnú korunu krásy prišli úplne. 

Strata vlasov pripravuje o obrovskú dávku sebavedomia ročne niekoľko tisíc žien – onkologických pacientiek, ktoré absolvujú chemoterapiu. Onko pacientky strácajú sebadôveru, schopnosť mať sa rady, prichádzajú o psychickú pohodu, v najhorších prípadoch sa dokonca vzdávajú spoločenských aktivít a nemajú chuť do života. A to „iba“ pre „obyčajné“ vlasy, poviete si. Kúpa parochne môže veľmi napomôcť situácii, pretože reálne príbehy pacientiek dokazujú, že aj taký predmet, ako je parochňa, im dokázal prinavrátiť chuť do života. Parochňa je pre onkologické pacientky ako symbol života po rakovine. Symbol nádeje, že raz môže byť opäť dobre. 

Vďaka projektu Ligy proti rakovine „Vystrihaj sa Slovensko!“ a darcom vlasov sa už desiatky žien tešia z parochní, ktoré im vrátili sebavedomie a značnú dávku životnej energie. Tento rok počas leta 2021 opäť zmobilizujeme sily, aby sme pomocou parochní vracali sebavedomie onkologickým pacientkam a zapojiť sa môžete aj vy – v rámci piateho ročníka kampane Pantene Silná a krásna 2021. Ak si v období od 7.7. do 15.9.2021 v sieti 101 Drogerie kúpite produkt Pantene, prispejete tak až 50 centami na výrobu nových parochní pre onkologické pacientky. Pomôžte s nami ženám nachádzať stratenú silu a nechať tak rozkvitnúť ich skutočnú krásu naplno. 

Bližšie informácie o kampani, aj strihanie 8 ročnej Tamarky pre Vystrihaj sa Slovensko si môžete pozrieť v zázname z relácie Teleráno na TV Markíza (1. vstup 00:32:00, 2. vstup 01:21:25)

Ing. Eva Kováčová, výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine:

„V Lige proti rakovine sa často sa stretávame s momentami, kedy onkologické pacientky uvažujú nad odmietnutím liečby kvôli strate vlasov. Sme radi, že náš dlhoročný partner 101 Drogerie prostredníctvom kampane Pantene Silná a krásna nám umožňuje nepretržite realizovať projekt Vystrihaj sa Slovensko, ktorý často zamedzí takejto situácii. Vďaka darcom vlasov, našej vlásenkárke, kaderníctvam a aj 101 Drogerie dokážeme významne pomáhať ženám, ktoré sa ocitli v náročnom životnom období.“

Zdroj foto: Pantene