Čo pozerať na Netflixe? Týchto 5 ohurujúcich príbehov plných emócií a módy musíte poznať!

Pokiaľ sa v ponuke Netflixu strácate a máte pocit, že ste už všetko videli, hádžeme záchranné koleso. Prinášame zoznam 5 seriálov, ktoré spájajú silné príbehy, emócie, vzostupy a pády, no v neposlednom rade aj móda.

Inventing Anna

O Anne, podvodníčke, ktorej sa podarilo oklamať celú newyorskú smotánku, ste už možno počuli v roku 2017, kedy ju zatkli. Horúcim hitom Netflixu je seriál spracovaný na základe jej skutočného príbehu. Príbehu o túžbe po sláve a bohatstve, ktorá bola tak silná, že ňou Anna dokázala zmanipulovať okolie tak, že sa samo v tejto ilúzii stratilo.

The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story

Pokiaľ ste videli film House of Versace a hovoríte si, že už máte dosť, zamyslite sa ešte raz. Zatiaľ čo film priniesol takmer výlučne pohľad sestry módneho génia, Donatelly Versace a aj pohľad na ďalšie kreatívne obdobia značky, 9 dielny seriál sa pozerá na vraha a hlboko do minulosti. Odhaľuje kroky, ktoré viedli vraha Gianniho Versace k ohavnému činu na slnečnej Floride.

Halston

Jedinečný biorgafický príbeh prináša pohľad na dnes takmer zabudnutého módneho návrahára Halstona, ktorý však v 70. rokoch redefinoval pojem móda. Jeho nadčasové kreácie boli videné na známych osobnostiach aj na diskotékach po celých štátoch. Aké boli začiatky módneho návrhára, po ktorého boku od začiatku stála aj legendárna speváčka Liza Minnelli? A aký bol jeho koniec?

Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

Príbeh, ktorý časom nestratil na hodnote a božská Octavia Spencer v hlavnej úlohe sa spojili, aby priniesli jednu z najvydarenejších mini sérií od Netflixu. Rozpráva príbeh o žene, ktorá sa v roku 1867 narodila bývalým otrokom, avšak svojou tvrdou prácou a vynaliezavosťou neskôr vybudovala svoje vlastné impérium. Skutočný príbeh o ženskej sile, podľa skutočného príbehu, sledujte v 4 dielnej mini sérii.

Hollywood

Kostýmy a starý Hollywood sú prvotnými lákadlami. Príbeh samotný však kvalitou nezaostáva a tak si vás seriál získa nielen vďaka jedinečnému estetickému zážitku. Séria sa pozerá na Hollywood v rokoch 1947-1948, po druhej svetovej vojne, kde sa tradičná dynamika moci v americkom filmovom priemysle systematicky odbúrava a rasizmus a homofóbia sú zaradené na smetisko dejín.

Potrebujete ďalšiu inšpiráciu? Nájdete ju v našom predchádzajúcom článku o obľúbených seriáloch, ktorý pre vás pripravila Paulína Kubovičová.

Zdroj foto: Netflix