5 seriálov z Netflixu, ktoré musíte vidieť

Ak hovoríme o pútavých námetoch, skvostných zápletkách, výborných hereckých výkonoch, alebo o celkovej kvalite seriálov, Netflix je niečo, čo sa oplatí vidieť. Stačí si vybrať ten správny seriál a Elisette vám s výberom spomedzi množstva kvalitných titulov pomôže. Či už ste fanúšikom kriminálnych seriálov, psychologických drám, sci-fi, teenagerských „oddychoviek“ alebo reality shows ladených na štýl telenoviel, určite si prídete na svoje.

The Crown

Život najdlhšie panujúcej kráľovnej Alžbety a ostatných kráľovských členov rodiny rozhodne stojí za bližšie preskúmanie. To vedia aj tvorcovia originálneho seriálu od Netflixu The crown, ktorý mapuje Alžbetin život od neľahkých začiatkov, cez viaceré  turbulentné obdobia až do čoraz bližšej súčasnosti. Životopisný seriál sa síce striktne nepridŕža udalostí tak ako sa stali, no získa si vás perfektným scenárom a výborným hereckým obsadením.

13 Reasons Why

Ak patríte k fanúšikom teenagerských drám, nemali by ste zmeškať tento o stále aktuálnych témach pojednávajúci príbeh zo študentského prostredia. Hlavnou témou je šikana na školách, no seriál rozoberá aj ďalšie vážne témy akými sú samovraždy, drogy, či znásilnenia. Seriál natočený podľa knižnej predlohy Jaya Ashera sleduje príbeh študenta, ktorý nachádza škatuľu s audiokazetami, ktoré mu nahrala spolužiačka Hannah predtým, ako spáchala samovraždu. Každá nahrávka skrýva dôvod, prečo sa rozhodla ukončiť svoj život. Seriál je dostupný v štyroch sériách.

You

Ak máte radi seriály, ktoré sa vám dostanú pod kožu, tak You je správnou voľbou. Šarmantný, no psychicky narušený Joe (Penn Badgley) je schopný všetkého, aby sa dostal do života žien, ktorého ho fascinujú. Po stretnutí s Guinevere začína pomocou sociálnych sietí a iných technológií, živiť svoju chorobnú posadnutosť k nej. Hoci sa v druhej sérii Joe snaží s novou identitou začať odznova, nepotrvá dlho, kým prepadne svojmu predošlému maniactvu. Prekvapivé zvraty  a napätie sú to, čo seriál definuje asi najlepšie.

Hollywood

Nechajte sa preniesť do éry zlatého povojnového Hollywoodu, so všetkým svojím leskom, ale aj odvrátenou stranou, ktoré ho sprevádzali. Skupinka mladých a nádejných hercov je pripravená urobiť všetko pre to, aby uspeli, bez ohľadu na cenu, ktorú pri tom zaplatia. Ak vás zaujíma, ako by to asi mohlo vyzerať za oponou starého Hollywoodu, novinka od Netflixu vás určite vtiahne do deja.

Too Hot To Handle

Po populárnej šou Love Is Blind, ktorá sa dostala na prvé miesto v rebríčku sledovanosti predstavuje Netflix ďalšiu „zoznamku“. Rozhodol sa urobiť tak zaujímavou formou sociálneho experimentu. Desať mladých a krásnych účastníkov, pre ktorých je fyzický kontakt niečo, bez čoho si nevedia predstaviť svoj život, v nej pošle na exotický ostrov v Mexiku. Pravidlo pre zotrvanie v súťaži a získania výhry je len jedno – zákaz akéhokoľvek telesných radovánok. Sledovať či a kým spôsobom sa účinkujúcim darí prekonať samých seba je niečo, na čom sa výborne pobavíte.

Zdroj foto: Netflix