Ako vznikali nálepky pre spoluprácu Elisette x Viber? Prezrádza ich autorka @fancyillustrator

Pri rozhodovaní o tom, kto by sa vedel stotožniť s charakteristikami Elisette, a zároveň ilustrovať digitálne nálepky pre našu spoluprácu s aplikáciou Viber, sme mali jasno. Oslovili sme Petru Slamkovú, obľúbenú ilustrátorku tvoriacu pod menom @fancyillustrator. S Petrou spolupracujeme od založenia Elisette v roku 2016, vďaka čomu sa môžeme spoľahnúť, že Elisette pozná ako málokto. O našich spoločných začiatkoch si môžete prečítať aj v rozhovore z roku 2020. A o aktuálnej vydarenej spolupráci medzi našim magazínom, aplikáciou Viber a @fancyillustrator sa už môžete dočítať nižšie. Petra prezrádza, čo ju pri tvorbe inšpirovalo a aj to, ako vníma „woman power“ ona.

Čo ťa inšpirovalo pri tvorbe nálepiek? 

Nálepkami som chcela zobraziť ženskú silu v jednote i v spojení a vzájomnej podpore. Mnohé z nich dopĺňajú krátke heslá, na ktoré by sme nemali zabúdať. Pri ich tvorbe som sa nechala inšpirovať rôznymi a zároveň výraznými typmi žien, ku ktorým sama vzhliadam. 

Čo pre teba znamená výraz „woman power“? 

Rada o ňom premýšľam ako o spojení síl nás všetkých. Svet je krajší ak si navzájom prajeme, ak sa podporujeme a spolu rastieme v príjemnom ženskom prostredí. Pretože tvoja krása neuberá z mojej a uznanie tvojej šikovnosti ma môže jedine motivovať v tom posúvať sa vpred. 

Ktoré vlastnosti a/alebo schopnosti na ženách obdivuješ? 

Tú vnútornú silu, z ktorej dokážeme čerpať aj v ťažkých životných chvíľach a zároveň byť stále nežné a plné lásky. Vieme dávať aj v obdobiach, kedy samy pre seba nemáme nazvyš. Netvrdím, že je to správne, ale obdivuhodné určite. 

A ktoré máš najradšej na sebe? 

Vo všetkom, čo mi kedy prišlo do života, nech to vyzeralo akokoľvek ťažké, som našla pozitívum a ďalej pracovala s ním vo svoj prospech. Som veľmi vďačná za to, aký mám pohľad na život a za schopnosť vedieť sa odosobniť od toho, čo by mi mohlo narúšať môj pokoj. V každom životnom období sa snažím nájsť jeho krásu, rovnako ako v tých ročných – najradšej mám jar a leto, no jeseň a zima sú neoddeliteľnou súčasťou života a už si viem dokonale užiť svoje prechádzky aj počas nich :). 

Ako oddychuješ a ako sa nabíjaš, aby si zostala v kreatívnom nasadení? 

Vzhľadom na to, že mám sedavé zamestnanie a pracujem z domu, snažím sa každý deň prechádzať. Počas prechádzky neriešim online komunikáciu, často si beriem so sebou knihu a čítam si v kaviarni. Dôležité je dopriať si od sociálnych sietí pauzu a dni off bez výčitiek – práve počas nich si dobíjam baterky. Energiu čerpám aj z cvičenia a spoločnosti dobrých a inšpiratívnych ľudí. 

Čo ti robí bežne, každodenne, radosť? 

Každý večer sa teším na to, ako ráno vstanem a spravím si kávu. Vypijem ju z jednej z mnohých obľúbených šálok, odostriem si závesy a začnem deň. Radosťou ma napĺňa čas strávený s blízkymi, knihy, pohyb, slnko, čerstvé kvety, chutné jedlo a možnosť nájsť si čas na starostlivosť o moje fyzické i duševné zdravie. 

Digitálne nálepky si môžete stiahnuť v aplikácii Viber už teraz – TU!

Zdroj foto: Petra Slamková / @fancyillustrator