Čo by nemalo chýbať na vašom kancelárskom stole?

Pre mnohých má pracovisko podobu kancelárskeho stola. A je jedno, či ide o kancelársky stôl v zdieľanej, či samostatnej kancelárii, alebo dokonca v kancelárii domácej. To, čo na ňom nesmie chýbať, nezáleží od toho, kde sa kancelársky stôl nachádza.

Počítač, tlačiareň a rôzne kancelárske a písacie potreby

Pomyselnou dominantou každého kancelárskeho stola je stolový počítač alebo notebook. Pre niekoho je to všetko, čo na prácu potrebuje, ale rozhodne to neplatí pre všetkých. Často ho dopĺňa tlačiareň, resp. multifunkčné zariadenie. Ak vám práca neumožňuje všetko riešiť elektronicky, ale potrebujete rôzne dokumenty aj tlačiť, či skenovať, ide tiež o absolútne základné vybavenie.

Ak pracujete s dokumentmi aj „fyzicky“, ich tlačou to nekončí. Pre prácu s nimi však budete potrebovať aj rôzne praktické kancelárske potreby. Či už pôjde o zakladače, dierovačku, zošívačku alebo rôzne ďalšie veci.

Samozrejme, potrebovať budete aj perá, zvýrazňovače, obyčajné ceruzky, gumu, strúhadlo a ďalšie písacie potreby. A aby sa vám len tak neváľali po stole, uložte ich o šikovného stojana. Budú tak mať svoje stále miesto.

Alebo vám stačí len notebook, zápisník a pár pier?

Ako sme už spomenuli, niekomu stačí naozaj len stolový počítač alebo notebook. V jednom aj druhom prípade budete potrebovať mať „poruke“ elektrické zásuvky. Ak je jedinou elektronikou na vašom kancelárskom stole notebook, dobrým riešením sú výklopné alebo výsuvné elektrické zásuvky zabudované do stola. Počas toho, ako bude váš notebook „bežať“ na batériu, zásuvky môžu byť ukryté a nebudú tak kaziť líniu vášho stola.

Aj v takomto prípade sa vám však hodí pár pier a zápisník. Potreba niečo si rýchlo zapísať alebo poznačiť totižto vždy prichádza nečakane a hľadať potom v zmätku pero a čistý kus papiera nie je práve najlepšie riešenie.

Zdroj foto: Nina Lawrenson/peopleimages.com / Stock.adobe.com