Chcete začať podnikať? Zjednodušte si zakladanie spoločnosti

Uvažujete nad tým, že začnete podnikať? Ak máte nápad, či dokonca náčrt podnikateľského plánu, mali by ste do toho ísť. Áno, podnikanie vo všeobecnosti jednoduché nie je, ale aspoň zakladanie vlastnej spoločnosti byť môže.

Založenie spoločnosti bez starostí

Keď si zistíte, čo všetko zahŕňa proces zakladania novej spoločnosti, už to môže pre vás pôsobiť odstrašujúco. A aj keď so samotným podnikaním vám len tak niekto nepomôže, so založením spoločnosti sa pomoci môžete dočkať. Dokonca takej, že so zakladaním spoločnosti nebudete mať prakticky žiadne starosti.

Vlastnú spoločnosť si totižto môžete nechať založiť. Nielenže sa zakladanie spoločnosti stane bezstarostným, zároveň môžete využiť možnosť bezplatnej konzultácie, na ktorej získate odporúčania na najvhodnejšiu vlastnícku a riadiacu štruktúru spoločnosti, či predmety podnikania. Samozrejme, všetko na základe vašich predstáv.

Získajte čas na ďalšie prípravy na podnikanie

Samotné založenie spoločnosti samozrejme zahŕňa vypracovanie všetkých potrebných dokumentov, vybavenie živnostenských listov, zápis spoločnosti do Obchodného registra a taktiež registráciu na Daňovom úrade. Ak chcete, aby vaša spoločnosť bola hneď od úvodu platcom DPH, po založení spoločnosti môže byť za vás pripravená a podaná registrácia k plateniu DPH.

Takéto založenie spoločnosti zvyčajne trvá maximálne dva týždne. Vy tak získate dostatok času na ďalšie prípravy na podnikanie. Či už pôjde o prípravu firemných priestorov, alebo si dáte vyrobiť kvalitné bavlnené tašky s potlačou loga vašej spoločnosti, prípadne iné reklamné predmety, je to len na vás. Podstatné je, že si nielen zjednodušíte samotný prvý krok k začatiu podnikania, ktorým založenie spoločnosti samozrejme je, ale získate priestor niektoré veci zariadiť už počas zakladania spoločnosti.

Zdroj foto: fizkes / Shutterstock.com