Ako vyriešiť úložný priestor v detskej izbe?

Detské izby v bytoch zvyčajne neohúria svojou veľkosťou. Najväčšia miestnosť je predsa obývacia izba a menšie pripadnú na spálňu a na detskú izbu. Nehovoriac o dvojizbových bytoch, v ktorých po príchode dieťaťa začne obývacia izba slúžiť aj na spanie pre rodičov a detská izba musí byť jedine v druhej (menšej) izbe.

Zmestíte všetko do detskej izby?

Zariadiť „panelákovú“ detskú izbu tak, aby v nej bolo všetko potrebné a zároveň, aby aj nejako vyzerala, dokáže byť tým pádom poriadny oriešok. Obzvlášť, ak máte deti dve a nemôžu mať každé svoju vlastnú izbu.

Priestor na spanie je samozrejme nutnosťou a pri školákoch aj priestor na učenie sa a robenie domácich úloh. Tu nie je možné robiť žiadne kompromisy. Čo však s úložným priestorom na detské oblečenie, hračky a neskôr školské potreby a mnohé ďalšie veci?

Možno vám napadne pre niektoré veci vyčleniť úložný priestor mimo detskej izby, ale hovoríme o bytoch, v ktorých nie je miesto naviac. Budete to skrátka musieť nejako vymyslieť, aby bol dostatok úložného priestoru v rámci detskej izby. Znie to ako náročná úloha, ale môžete sa inšpirovať nasledujúcimi tipmi.

Praktické skrine aj postele

Výhodou v tomto smere je, že na trhu je množstvo druhov praktického detského nábytku. Tak napríklad postele. Rozhodne siahnite po posteliach s úložným priestorom. Posteľ v detskej izbe byť musí, tak prečo by nemohla „pomôcť“ s úložným priestorom?

Prípadne ak máte jedno dieťa, môžete vybrať posteľ, ktorá je zdvihnutá a pod ňou je priestor napríklad na písací stôl, ktorý po posteli zaberá zvyčajne najviac miesta. Takto budú nad sebou a uvoľnený priestor môžete využiť kľudne aj na väčšiu skriňu.

A na záver jedno nie príliš štandardné, ale rozhodne v niektorých prípadoch praktické riešenie. Veľká rohová šatníková skriňa. Ak neviete, ako využiť niektorý z rohov, môžete ho využiť práve na rohovú šatníkovú skriňu, do ktorej celkom určite zmestíte všetko detské oblečenie.

Zdroj foto: Inna Reznik / Shutterstock.com