Poznáte zázračnú handričku? 5 vychytávok, ktoré vám z upratovania spravia relax

Upratať celú domácnosť nie je jednoduchá úloha, ani keď máte upratovanie celkom radi. Preto sme pre vás našli päť skvelých pomocníkov, s ktorými to budete mať hotové raz – dva a zostane vám ešte aj čas pre seba. 

Mať čistú domácnosť od rána do večera je snom každej gazdinky. Na to, aby bol aj váš dom oázou čistoty a útulnosti, však nemusíte denne behať s prachovkou a vysávačom. Čistá domácnosť je výsledkom spolupráce vašej a vašich pomocníkov a dá sa dokonca robiť udržateľným spôsobom.

Tip č. 1: Organizér na prehľadné uloženie drobností

Upratovanie je oveľa jednoduchšie, keď sa v domácnosti priebežne udržiava poriadok. Základným pravidlom je dať každej veci svoje miesto. S tými veľkými to ide jednoduchšie, no čím menšie veci treba uložiť, tým je to náročnejšie. Zvyknú sa totiž potulovať kade – tade, zapadnúť alebo dokonca zmiznúť. Presne na takéto malé užitočné veci slúži organizér. Tento náš je dvojposchodový s výsuvnou spodnou priehradkou a nastaviteľnou výškou. Použiť sa dá v kúpeľni, kuchyni, alebo hoci aj v kancelárii alebo detskej izbe.

Tip č. 2: Silná čistiaca kefka namiesto zubnej

Tiež používate na čistenie nedostupných priestorov starú zubnú kefku? Túto prácu prenechajte kefke elektrickej, ktorá pracuje oveľa efektívnejšie. Nebavíme sa však o elektrickej zubnej kefke, ale o čistiacej. Vďaka štyrom rotačným nástavcom sa s ňou dostanete aj na ťažko prístupné miesta a do špár, ktoré kefka svojimi rýchlymi rotujúcimi pohybmi vyčistí oveľa lepšie, než vy ručne. 

Tip č. 3: Zázračná handrička

Tento kúsok tkaniny zo zmesi recyklovaného polyesteru a polyamidu si zamilujete! Čistí všetky hladké povrchy bez použitia čistiaceho prostriedku a nezanecháva žiadne šmuhy. So zázračnou handričkou tak vyleštíte zrkadlá, okná, sklo, no aj lesklé dvierka kuchynskej linky o dve tretiny rýchlejšie, než bežným spôsobom. 

Tip č. 4: Kefa na čalúnený nábytok a textílie

S touto kefou nemusíte vyťahovať vysávač zakaždým, keď na sedačke objavíte omrvinky alebo srsť vášho domáceho miláčika. Jej gumové štetiny sa veľmi rýchlo postarajú nielen o hrubé častice, ale zachytia aj tie najjemnejšie omrvinky či chĺpky a to aj z úzkych štrbín. Ak máte doma chlpaté zvieratko, využijete ju aj na expresné odstránenie zvieracích chlpov z oblečenia. 

Tip č. 5: „Predĺžená ruka“ nielen na čistenie predných skiel

Čistenie predného skla si vyžaduje určitú dávku akrobacie. Keď však máte tento čistič s návlekmi z mikrovlákna, dostanete sa pohodlne až po prístrojovú dosku. Návleky sa dajú oprať, hlava sklopiť, takže je skladný a vždy poruke. Oceníte ho tiež, ak máte doma strešné okná, alebo také, ku ktorým sa len ťažko dostanete. Je to jednoducho vaša predĺžená ruka!

Bonus: Po dobrej práci dobrá káva

Tieto vychytávky sme našli v Tchibo, no je ich tam ešte oveľa viac. A tiež dobrá káva, na ktorú vám vďaka rýchlejšiemu upratovaniu zostane oveľa viac času. Z plnoautomatického kávovaru Tchibo Esperto Pro chutí ako od baristu v kaviarni. Stačí len stlačiť gombík a už sa chystá váš obľúbený relaxačný alebo povzbudzujúci nápoj. 

Zdroj foto: Tchibo