5 vintage obchodov a second-handov, v ktorých nájdete hotové poklady

Nielen trendom, ale aj životným štýlom posledných rokov sa stala udržateľná móda. Odborníci predpokladajú, že jej popularita bude v najbližších rokoch stúpať, až nakoniec predbehne fast fashion úplne. Predstavujeme vám 5 vintage obchodov a second-handov, v ktorých kúpite udržateľné kúsky a nadčasové poklady, čím urobíte prvý krok k stálej zmene.

1. Vintage Bea

Instagram: @vintage_bea

Nový koncept vintage obchodu založila módna stylistka Beáta. Vo Vintage Bea nájdete unikátne vintage kúsky od svetových návrhárov ako Saint Laurent, Marc Jacobs alebo Roger Vivier, ktoré sú stále aktuálne. Objednávať môžete priamo cez DM na Instagrame a tešiť sa môžete na nádherné dizajnové balenie, ktoré vám spolu s láskou pošle priamo Bea.

2. My Way

Instagram: @myway.ooo

Kristína z MyWay sa primárne venuje live shoppingu. Cestuje po celom svete a zháňa unikátne skvosty, ktoré ozvláštnia váš šatník – vintage aj nové/nedostupné. Práve vďaka nej môžete mať vo svojom šatníku kúsky z rôznych kútov sveta a vynikať nimi na našich uliciach.

Kristínu Kundrátovú z My Way sme vám pred časom predstavili aj v samostatnom rozhovore. O tom, ako live shopping funguje čítajte TU.

3. Sekáč

Instagram: @sekac_piestany

Adresa: Kukučínova 5, Piešťany

Z piešťanského sekáča síce nenakúpite online, ale o to viac si užijete osobnú návštevu. Okrem vintage kúskov tu nájdete aj upcyklovanú kolekciu a retro výber. Ten je vždy sezónny a zodpovedá tomu, čo sa práve nosí. Prehľad toho, čo je práve v obchode nájdete na Instagrame, ale pred návštevou dlho neváhajte, kúsky sa míňajú závratnou rýchlosťou. Návštevu odporúčame v Piešťanoch spojiť s chutnou kávou, ktorú ponúka Concept Coffee Roasters doslova za rohom.

4. Berlin Vintage

Instagram: @berlinvintage.sk

Výber tých najštýlovejších alternatívnych kúskov nájdete v Berlin Vintage. Za týmto udržateľným konceptom stojí Fínka Pihla a Slovák Peter. Sympatický pár plánoval 1.4.2020 otvoriť aj kamenú predajňu, avšak situácia ich zasiahla a tak ich môžete podporiť v čase, kedy majú „len“ online obchod.

5. Lula Vintage Prague

Instagram: @lulavintageprague

Adresa: Řipská 11, Praha 3 – Vinohrady

Vintage obchod na pražských Vinohradoch otvorila začiatkom tohto roka aj Lucie Kratochvílová. Koncept Lula Vintage Prague vznikol ako online projekt, avšak po obrovskom úspechu bol už po pol roku premenený na kamený obchod. Ten prináša do českého hlavného mesta dávku kvalitných vintage kúskov, ktoré vás Lula rovno naučí aj kombinovať vďaka pravidelným inšpiráciám na Instagrame.

Zdroj foto: Instagram.com