Zmena jedálnička je v letných mesiacoch potrebná

Vysoké letné teploty nie sú zaťažkávajúcou skúškou len pre našu pokožku, ale aj pre náš žalúdok. Studené alkoholické drinky a konzumácia fastfoodových jedál môžu spôsobiť nepríjemné zdravotné ťažkosti. Zmena jedálnička a hlavne prispôsobenie jedálnička letným horúčavám v letných mesiacoch je potrebná.

Väčší príjem čistej vody

Naše telo si v letných horúčavách pýta viac tekutín a práve preto je veľmi dôležité, aby ste ich dopĺňali. V letných horúčavách sa neodporúča piť studené nápoje, ľadové nápoje. Možno vás na prvý pohľad schladia, no treba si uvedomiť, že telo na to bude prirodzene reagovať a teplota vášho tela sa ešte viac zvýši. Na prvý pohľad to vyzerá, že sa schladíte, no v skutočnosti svoje telo ešte viac prehrejete.

Pite prevarenú čistú vodu a keď si ju chcete ochutiť, odporúčame do nej vytlačiť šťavu z citróna a hodiť si tam pár stebielok mäty, či pár lístkov medovky. Ak máte na záhrade maliny, či jahody, nebojte sa čerstvé plody dať aj do tejto vody. Z tejto vody vám nebude ťažko a nebudete musieť kvôli nej behať na WC.

Ovocné a zeleninové smoothies

Raňajky sú základným jedlom dňa a v každom prípade by nemali byť vynechávané. Ak vás ale pravidelne trápi nadúvanie, plynatosť a celkovo máte problémy s trávením, je potrebné doplniť vlákninu. Nájdete ju v chia semienkach a v ovsených vločkách.

Ovocie a zelenina sú tiež vhodnými adeptami na raňajky. Skúšajte si robievať ovocné a zeleninové smoothies. Teraz máte prístup k čerstvému ovociu a zelenine a preto to treba využiť.

Ak nemáte smoothie mixér, postačí vám aj klasický tyčový mixér. Musíte však dávať pozor, aby ste nádobu nepreplnili, aby vám pri mixovaní obsah nevyšiel von.

Zmena jedálnička je v týchto mesiacoch potrebná. Začnite predovšetkým konzumáciou čistej vody a denne jedzte dostatočné porcie ovocia a zeleniny.

Odporúčame vám robievať si zdravé ovocné koláče zo špaldovej múky. Napríklad taká galetka s mascarpone a čerstvým ovocím vášmu žalúdku neuškodí.

Autor/zdroj foto: RossHelen / Shutterstock.com