Zima sa blíži, ste na to pripravená?

Jeseň je už v plnom prúde a ako tradične slúži ako premostenie medzi letným a ročným obdobím roku. A ako sa menia ročné obdobia, menia sa aj naše každodenné outfity. Krátke sukne a sexy topy tak môžete odložiť na budúcu sezónu.

Chladné rána sa dajú vydržať, keď je cez deň príjemne. Ale ani to už dlho nepotrvá

Tým ako sa rok viac blíži k záveru, vyťahujeme čoraz teplejšie oblečenie. A aj keď slnko počas niektorých dní stále príjemne hreje, studený vietor nám už nedovoľuje zhadzovať príliš veľa vrstiev oblečenia. Naopak ak ešte nemáte novú zimnú bundu, je najvyšší čas chystať sa na nákupy.

Ani sa nenazdáme a o chvíľu už nebudú studené len rána, ale aj dni. A keďže krbové kachle vás zahrejú iba doma, či na chate, potrebujete niečo, čo vás bude hriať, nech budete kdekoľvek. Teplá zimná bunda je počas zimy nerozlučným spoločníkom, ktorý nielenže prispieva nášmu komfortu, ale chráni nás aj od nepríjemného nachladnutia.

Aj v zimnej bunde môžete vyzerať atraktívne

Pre tie z vás, ktoré si potrpia na vzhľade a kráse aj počas najškaredších a najchladnejších dní, je dobrou správou, že dávno pominuli doby, kedy teplé dámske bundy museli byť zároveň skutočne hrubé. Vtedy aj dámy s ukážkovými figúrami cez zimu vyzerali, že majú niekoľko kíl naviac.

Moderné materiály už dokážu zahriať aj bez toho, aby boli neprimerane objemné a tak sa v zimnej bunde môžete cítiť príjemne aj počas veľkých mrazov a zároveň aj skutočne atraktívne. Nemusíte sa ani báť, že vás zimná bunda bude obmedzovať v pohybe ako tomu bolo v minulosti, keď sa asi každá z nás v zimnej bunde cítila ako neohrabaná medvedica.

Okrem toho, že vás musí zimná bunda dostatočne hriať aj keď udrú skutočné mrazy, musí vás ochrániť aj pred snehom, či prípadne dažďom. Takže nepremokavosť je povinnou „výbavou“ každej dobre zimnej bundy. Inak by bola vhodná maximálne počas suchých dní a akonáhle by začalo snežiť, musela by ste mať v zálohe ďalšiu.

Zdroj foto: Alones / Shutterstock.com