ZeoZoe: Dentálna hygiena ako ju nepoznáte – bez obalu a bez chémie

Keď sa spojili predstavy troch kamarátok o dentálnej hygiene a podnikaní, vznikla značka ZeoZoe. Tá prináša unikátne produkty na čistenie zubov, ktoré neobsahujú chémiu a zakúpite ich aj v bezobalovej forme. Ako fungujú tabletky a prášok na zuby od tejto slovenskej značky?

Predstavte sa nám, prosím. Kto stojí za značkou ZeoZoe a čo vás viedlo k jej založeniu? 

Sme tri ženy, ktoré vyznávajú rovnaký životný štýl, rovnaké hodnoty a majú spoločnú víziu do budúcnosti. Janka Koristová, jej profesiou je ekonomika a obchod, Iveta Henzelyová, fytoterapeutka, odborníčka na prírodnú medicínu a jej dcéra, Aurélia Prasličková, PhD. kandidátka v oblasti medzinárodnej právnej ochrany zvierat. Nespája nás však iba obchod, sme priateľky, je to doslova rodinná firma. V jednom okamihu sa spojili naše idey o prírodnom spôsobe dentálnej hygieny s podnikateľským zámerom. Iveta pracuje dlhé roky so základným materiálom, z ktorého sú zubné tablety a prášok vyrobené– zeolitom, Janka vymyslela produkt a Aurélia marketingový plán. Tak, ako všetky veľké firmy, aj my začíname v malom, ale veríme našej myšlienke a našim produktom. Doterajšia existencia značky ZeoZoe na trhu s prírodnými produktmi zaznamenáva obrovský záujem. Veríme, že s našim nadšením a tvorivosťou značku ešte viac zviditeľníme.

Predstavujete dva revolučné produkty v dentálnej hygiene, je možné zubnými tabletami a zubným práškom plnohodnotne nahradiť zubnú pastu? 

Oba produkty ZeoZoe sú plnohodnotnou alternatívou zubnej pasty. Účinné látky zubných tabliet a prášku majú dezinfekčné, antivirotické a antiseptické účinky. Zuby zanechajú čisté, biele a dych svieži. Naše produkty nepenia, keďže obsahujú iba prírodné látky, preto je potrebné si na ne na začiatku zvyknúť. Podľa reakcií zákazníkov, to však nie je žiadny problém a tento spôsob ústnej hygieny sa pre nich stal už rituálom. 

Ako sa vaše produkty používajú? 

Zubná tableta sa vloží do úst a zubná kefku sa navlhčí vodou. Tablety je potrebné jemne rozhrýzť, kým v ústach nevznikne pastovitá hmota. Kefkou sa zuby  následne čistia tak, ako sme zvyknutí. Na konci sa klasicky ústna dutina vypláchne čistou vodou. Pokiaľ ide o prášok, ten sa jednoducho nanesie na navlhčenú zubnú kefku. Postup je potom rovnaký ako v prípade tablety. 

Čo obsahujú zubné tablety a prášok ZeoZoe? Na báze akej účinnej látky fungujú? 

Zubné tablety a prášok sú vyrobené zo zeolitu a z esenciálnych olejov. Zeolit je vulkanický minerál s mimoriadnymi vlastnosťami. Je to najlepší prírodný absorbent, je absolútne nealergizujúci, používa sa v prírodnej medicíne pri detoxikačných kúrach, ako podporná liečba pri akútnych i chronických ochoreniach. V ústnej dutine, upravuje pH, odstraňuje škodliviny, baktérie a vírusy, je prevenciou proti zubnému kazu a zubnému kameňu. Pravidelným užívaním tabliet, alebo prášku, sa zubného kameňa zbavíte, zeolit zuby dokona aj bieli, takže je to komplexný prípravok ústnej hygieny. Zeolit v ústnej dutine chemicky nereaguje, nemá žiadne kontraindikácie, nevysušuje, nezanecháva žiadne stopy, alebo povlak. Liečivé rastliny, ktoré zubné tablety a prášok obsahujú, sú šalvia lekárska a mäta pieporná. Šalvia pôsobí protizápalovo, chráni ďasná pre zápalovými procesmi, lieči ochorenia ústnej dutiny, mäta dodáva tabletám a prášku nezameniteľnú vôňu a chuť, okrem toho účinkuje ako antiseptikum, pôsobí protizápalovo, tíši bolesť, podporuje prekrvenie, odtok škodlivín, bunkovú výmenu.

Sú tieto produkty určené na každodenné používanie? Prípadne, sú vhodné aj pre deti? 

Zubné tablety ako aj prášok sú vhodné na každodenné používanie. Práve vďaka pravidelnému používaniu ZeoZoe sa dostavia blahodarné účinky zeolitu a byliniek, ako napríklad jemné prirodzené bielenie zubov, ústup krvácania ďasien, bolesť zubov a ďasien,… Tablety a prášok sú vhodné aj pre deti, avšak vždy je potrené najprv otestovať ich reakciu s menším množstvom produktu. V blízkej budúcnosti pripravujeme nové chute, ktoré budú vhodné predovšetkým pre deti. 

Jedným z hlavných zámerov značky ZeoZoe je zachrániť Zem. Ako k tomu značka prispieva a aká je vaša vízia do budúcnosti? 

Značka ZeoZoe je založená na základnej myšlienke ochrany životného prostredia. Svojim zložením sa naše produkty priamo podieľajú na ochrane Zeme, pretože v našich tabletách a prášku sa nenachádza žiadna chemická látka. Bolo pre nás prioritou vyhnúť sa chemickým zložkám ako napríklad pyrofosforečnan sodný, sulfáty, propylénglykol, karagénan, umelé sladidlá a farby.  Všetky tieto zložky sa dostávajú cez potrubie do riek a jazier a prispievajú tak k znečisteniu vôd. Navyše, človek strávi približne 3000 hodín umývaním zubov, preto je veľmi dôležité uvedomiť si ekologické dopady tejto činnosti na prírodu ako aj jej vplyv na naše zdravie. Vedeli ste, že zložky zubnej pasty nemusia byť človekom prehltnuté na to aby sa dostali do nášho organizmu? Ingrediencie sa stávajú našou súčasťou aj tým, že sa vstrebávajú cez kapiláry v ústnej dutine, preto je veľmi doležíte aké produkty používame. 

Okrem toho, výrobky sú balené v sklenených obaloch, ktoré sa môžu využívať aj po spotrebovaní tabliet a prášku. Dodávame ich aj do bezobalových obchodov.  V budúcnosti sa chceme zamerať aj na oblasť kozmetiky a zdravotných pomôcok. Zeolit poskytuje rozsiahle a možností využitia, necháme sa viesť našou intuíciou i skúsenosťami s jeho používaním.

Kde a s dôrazom na aké aspekty výroby sa vaše produkty vyrábajú? 

Filozofia našej značky sa zakladá na zodpovednom prístupe k našej planéte. Bolo pre nás samozrejmosťou použiť iba prírodné ingrediencie, s ktorými sme v testovacej fáze mali výborné výsledky. Naše produkty taktiež neobsahujú vodu čo je v porovnaní s bežnou zubnou pastou veľká výhoda, keďže klasické pasty sa skladajú až zo 42% práve z vody. V rámci zero-waste myšlienky nepožívame pri výrobe ani pri balení plast. Obaly sú zo skla, ktoré sú navyše pekným doplnkom domácnosti a dajú sa jednoducho upcyklovať. Takisto ponúkame bezobalovú formu nakupovania, v rámci ktorej si zákazníci nakúpia produkty bez obalu, čím ešte viac znižujeme našu environmentálnu stopu.  Fabrika, ktorá produkty vyrába sa nachádza na strednom Slovensku.  Výroba podlieha prísnym hygienickým podmienkam. Produkty sú certifikované, to znamená, že spĺňajú všetky podmienky na ich umiestnenie na trh. 

Kde možno produkty ZeoZoe kúpiť? 

Produkty je možné si kúpiť na zeozoe.sk ako aj na iných slovenských e-shopoch. Bezobalová forma tabliet a prášku sa dá kúpiť v bezobalových obchodoch v sypanej forme, kde si zákazníci môžu kúpiť aj menšie množstvá tabliet či prášku. Takisto pripravujeme bezobalový predaj aj cez náš e-shop. Produkty sa predávajú aj v Českej republike a na našom e-shope doručujeme v rámci krajín EU a UK. 

Zdroj foto: ZeoZoe