Zdravé raňajky 3x inak

Ráno vám stačí iba káva alebo potrebujete výdatné raňajky? My ich odporúčame pestré a zdravé. Prinášame vám tipy na chutné, a čo je zásadné, rýchle raňajky na začiatok každého úspešného dňa.

Smoothie

Ovocie hneď po ráne je výborná voľba – vzpruží vás na celý deň! Ak so smoothies ale eštelen začínate, určite máte na mysli aj otázky typu „Aké ovocie a zeleninu kombinovať?“, „V akom pomere to bude chutné?“ alebo „Čo mi dodá najviac energie?“. Odpoveď je jednoduchá – to zistíte sami! Treba experimentovať a skúšať rôzne varianty, uvidíte, obľúbite si tak, ako prípravu, aj samotný nápoj!

Náš tip

Nemáte ráno dosť času na prípavu smoothie? Nevadí! Vyskúšať môžete aj ľahodné a pestré kombinácie Smoothie Balance od českej mliekarne Hollandia, ktoré prinášajú chuť jemne rozmixovaného ovocia a zeleniny s lahodným jogurtom.

Granola

Milujete sladké raňajky? Potom si obľúbite granolu! Vyskúšajte si ju pripraviť napríklad cez víkend, rozvonia vám celý dom a budete mať zásobu na nejedny chutné raňajky. Cez týždeň po nej stačí siahnuť v kombinácií napríklad s jogurtom a ovocím a o energiu na celé dopoludnie máte postarané.

Náš tip

Zbaľte si granolu a jogurt na cesty! V práci, vo vlaku alebo v škole akoby ste našli!

Ovocie a oriešky

Jahody, maliny, čučoriedky, jablká, či exotické ovocie. Pri pomyslení na chutný ovocný šalát sme začali mať rána o čosi radšej. Sladké, zdravé a rýchle – taká je ovocná miska, ktorá vás dostane svojou prostou dokonalosťou. Aj tú však ľahko doplníte o chutné oriešky, chia semienka, med, či pre výdatnejšiu porciu, jogurt.

Zdroj: hollandia.sk, pexels.com