Vonkajšia obývačka, najnovšie trendy a tipy na zariaďovanie

Trendy v záhradnom nábytku sa každým rokom vylepšujú natoľko, že máme dnes už možnosť doslova si v slnečnej sezóne obývačku presunúť von. Nielen moderný dizajn , ale aj funkčné a kvalitné  materiály v najnovších kolekciách záhradného nábytku,  umožňujú vytvorenie krásnych exteriérových obývačiek. Aké sú najnovšie trendy a akým štýlom sa pri zariaďovaní vonkajšej obývačky môžeme uberať, prezrádza nasledujúci článok.

Dážď a slnko nie sú problém

Ak túžite po pohodlnom priestore v exteriéry, kde si budete môcť oddýchnuť, relaxovať a cítiť sa tak pohodlne ako vo vlastnej obývačke, najnovšie trendy vás s istotou potešia. Dizajnéri totiž prinášajú na trh rôzne sedačky, kreslá stoličky, ktoré sa na prvý pohľad nijako nelíšia od tých, ktoré si bežne vyberáte pri zariaďovaní obývačky. Čo je však iné je materiál z ktorého sú záhradné nábytky a doplnky vyrobené. Ten je totiž dokonale odolný voči vonkajším poveternostným vplyvom, letnému dažďu, či UV žiareniu. To znamená, že sa nemusíte báť ani keď vaša terasa nie je krytá. Kvalitný materiál totiž zaručí, že sa vám aj pri daždi, či na tom najsilnejšom slnku, nábytok nepoškodí. 

Aké sú teda súčasné trendy

Súčasné trendy preferujú jednoduché farby ako je krémová, hnedá či béžová v kombinácii s prírodnými materiálmi. Modulárne sedačky, taburetky, či relaxačné ostrovčeky, dopĺňa nábytok z ratanu a dreva.  Veľmi obľúbené sú tiež záhradné postele, ktoré vám pobyt vo vonkajšej obývačke dokonale spríjemnia. Predstavte si ako si na takejto posteli čítate obľúbený časopis, alebo si doprajete poobedný spánok. Sedacie súpravy môžete doplniť o zaujímavý stolík. V prípade stolíkov je stále najviac obľúbené drevo.  Výbornou voľbou sú tiež rôzne postranné, či príručné stolíky, ktoré si k sedačke jednoducho prisuniete. Dôležitým aspektom exteriérových obývačiek tak stále zostáva nielen pohodlie, ale tiež praktickosť.

Low Dining

Low Dining je nový koncept, ktorého cieľom je spojiť pohodlie vonkajšieho sedenia s možnosťou kvalitného stolovania. Keďže na vonkajšej sedačke sa nestoluje najpohodlnejšie zatiaľ čo pri jedálenskom stole si zase nevieme tak dobre oddýchnuť, spojili dizajnéri tieto dva koncepty dohromady a vytvorili sedenie, ktoré je vhodné na relax aj stolovanie. Ide najmä o kombináciu pohodlných kresiel a stola v upravenej výške. Teda kvalitná „low dining“ zostava vám umožni pohodlne sa najesť a zároveň za rovnakým stolom aj relaxovať. Kreslá a stoličky sú teda vyhotovené z praktických, ale tiež pohodlných materiálov zatiaľ čo výška stola býva nižšia ako obvykle,  aby k nemu kreslo dokonale zapadlo,  avšak stále poslúžilo ako jedálenská stolička. 

Všetky produkty predáva www.elmina.sk

Zdroj foto: Elmina