Vianočné darčeky podľa redakcie Elisette

Nápadité, výnimočné a veľavravné. To sú kritéria, ktoré musia spĺňať darčeky snáď podľa každej redaktorky Elisette. Alebo aspoň to sa odzrkadluje na ich výbere.

Viktória Vargová, redaktorka módy, daruje…

Krištáľová váza z kolekcie Merano Pop pre Moser od Františka Jungvirta 

Mladý český sklár František Jungvirt vytvára doslova kráľovské vázy. Darovala by som ju určite niekomu, kto dokáže patrične oceniť umenie ľudských rúk a krásu skla. Dychberúci solitér, ktorý si zaslúži čestné miesto v interiéri. 

Viktoria Vargova Frantisek Jungvirt kolekce vaz Merano

Kúpite na www.frantisekjungvirt.com

Kimono Páperník od Puojd 

Limitovaná edícia. Univerzálna veľkosť, takže bude darovanej zaručene sedieť. Množstvo variácií nosenia, autorská potlač, ušité z tkanej látky vyrobenej v ČR. Dokonalosť.

Originálne vianočné priania od ilustrátorky Maria Makeeva 

Ak podobne ako ja neznášate gýčové a klišé vianočné priania, autorské ilustrácie od Marie Makeevy na vás budú počas hyperhektických sviatkov pôsobiť ako balzam na dušu. Jednoduché, upokojujúce a zlaté …

Zoznam predajných miest nájdete na Paper Seasons

Osobný parfum od Scent Roche 

Míchám vůně do prostorů, pro duši i tělo z vzácných přírodních esencí. Věřím v její očistnou sílu a taky tomu, že každý může být vlastním šamanem. “Parfumérka Kateřina Šantroch vytvorí parfum len pre váš nos. A odnesiete si ho v jednej z nádherných flakónov z fúkaného skla s unikátnym uzáverom z umelého kameňa.

Instagram: @scent.roche 

Spoločenská hra Confessions Therapy 

Ľudia zabúdajú rozprávať. Žiadne stupídne small talky, tu sa pôjde do hĺbky. Kartová hra, ktorá je plná zaujímavých otázok. Načrú do vášho vnútra, zblížia vás a otvoria témy, o ktorých ste sa hanbili hovoriť. Geniálna hra pre 21. storočie spútané sociálnymi sieťami. Must have!

Viktoria Vargova hra Confessions Therapy

Kúpite v obchode Booktherapy

Kožená taštička na mobil od Yrnche

Celý život so sebou ťaháme všakovaké tašky, sme obvešaní zbytočnosťami, ale jednu vec si nezabudneme nikdy – svoj smartfón. Táto šikovná kožená taška od českej značky Yrnche z jemnej kože poteší každú mileniálku. I nemileniálku.

Kúpite na www.yrnche.com

Mark Manson: The subtle art of not giving a fuck  

Niekedy sme víťazi, inokedy lúzri a nie vždy je to naša chyba. Kniha o tom, ako sa vykašľať na pozitívne myslenie a nájsť si vlastný spôsob spokojného života. Čo je pre vás skutočne dôležité?

Kúpite na Martinus.sk

Petra Čutríková, redaktorka módy, daruje…

Pilo Fabric Shaver od Steamery

Tento rok som si na Vianoce povedala, že pokiaľ nebude darček praktický, ani ho nekúpim. Pekný zovňajšok sa však pri tomto mojom objave nedal zahanbiť. Púzdro rôznych farieb v sebe totiž skrýva účinného pomocníka pre každú milovníčku módy. Už sa vám stalo, že ste si na svojom obľúbenom svetri nahmatali zopár nepríjemných guličiek? Tak s tým je pri odguľkovači od švédskej značky Steamery koniec. Za jeho minimalistickým dizajnom sa skrýva účinná holiaca hlavica, ktorá zbaví vaše oblečenie každej nedokonalosti. Je jemný nielen k vlne, ale aj k delikátnemu kašmíru. Ja ho tento rok darujem mamine, pretože dokonalý look sa ukrýva v práve v detailoch.

Dostupný na: https://steamerystockholm.com/products/174/pilo-fabric-shaver

Michaela Labodiová, redaktorka životného štýlu, daruje…

Michaela Labodiova nausnice Lindas dream

Skutočné prianie mám naozaj len jedno a tým je zdravie pre seba a svojich blízkych. Ak by som si ale mala želať niečo hmotné, tak by ma ako veľkú milovníčku výrazných šperkov zaručene potešili náušnice značky Linda’s Dream 🙂 Tieto originálne ručne robené klenoty svojím oslnivým ligotom určite nadchnú všetky ženy, ktoré sú tak trocha “straky” 🙂

Betty Molnárová, šéfredaktorka, daruje…

Tieto Vianoce darujem príjemné (nielen) zimné večery. Pre rodinu a priatelov som vybrala niekoľko zaujímavých titulov v knižnej podobe, ale aj v podobe audiokníh, ktoré prinášajú príjemné chvíle oddychu, kedy vám stačí zatvoriť oči a nechať priestor fantázii.

Zdroj foto: archív značiek