Účesové trendy tejto jesene sú romantické a maximálne kreatívne

Jesenné vlasové trendy sú romantickou spomienkou na dekadentné roky sedemdesiate. Môžeme sa tešiť na pohodlie jednoduchej úpravy s efektom ako od kaderníčky. 

Tento rok bol pre kaderníkov poriadne náročný. Zatvorenie salónov však neznamenalo, že by doma plakali do vankúšov, práve naopak a preto dnes môžeme povedať, že aj tu platí – všetko zlé je na niečo dobré. Tímy profesionálov počas núteného koronavoľna naplno zapojili inšpiráciu, kreativitu a vzdelanie a zapracovali na vývoji nových trendov. Medzinárodný kreatívny riaditeľ spoločnosti Schwarzkopf Professional Simon Ellis popisuje novú kolekciu ako „prácu lásky“: „Inšpirovali sme sa prehliadkovými mólami, sociálnymi sieťami a našou kreatívnou komunitou a na svet prišla kolekcia VivID s troma trendmi – Once Uppon a Time, Everyday Decadence a Dark Romance.“ 

Once Upon a Time 

Hneď na prvý pohľad je jasné, že sa nostalgicky vraciame do minulosti. Vlasy krátko zastrihnuté pod ušami sa zbiehajú na tyle a tento strih tvorí základ dvoch variant – objemných kučier alebo mäkkej elegancie. S prihliadnutím na sedemdesiate roky je tu pružný vrstvený vzhľad v strednej dĺžke s odhrnutou ofinou. Pre tento štýl odporúčajú profesionáli zo Schwarzkopf odtiene najnovšej rady Bond Enforcing Blonde Toning, konkrétne svetlo mahagónovú, nežnú maslovú blond, nude a vanilkovú. 

Everyday Decadence

Je to muž či žena? Trend každodennej dekadencie sa nepýta a neškatuľkuje, pretože odráža uvoľnenie spoločnosti, pohlavnú neurčitosť, vyzdvihuje pohodlie strihu a dáva nám slobodu byť tým, kým byť chceme. Krátky textúrovaný či dlhší pixie strih tvoria priestor pre štýl podľa aktuálnej nálady: nahladko tvorí kulisu neprístupnosti a prepychu, rozmarne zvlnený prezrádza našu dobrú náladu a chuť užívať si život naplno. Odtiene medenej, tmavej blond a béžovej perfektne vyniknú pri použití techniky #multiblending.

Dark Romance

Koho v tíme inšpiroval súmrak, vrhajúci záhadné tiene, sa asi nedozvieme. Ale to nevadí, dôležité je, že svoju inšpiráciu preniesol do účesovej tvorby a vytvoril uhrančivé magické vrstvy, zjemnené krehkou romantikou. Bob s dĺžkou po bradu a krátka ofina alebo uvoľnené vrstvy s objemnou ofinou pôsobia fascinujúco na prvý pohľad. 

TOP pomocník- Color Blender Tool

Schwarzkopf Professional prináša s kolekciou tiež úplne nový nástroj Color Blender Tool. „Pôvodná myšlienka vznikla na základe kontúrovacích pomocníkov v starostlivosti o pleť – a dokonca aj pri vlasoch sú vďaka tomu rôzne prelínacie a tieňovacie techniky miliónkrát jednoduchšie, je to tak všestranné – kolorista môže vytvoriť dokonalú balayage, tieňovať končeky – všetky techniky – bez nutnosti vytvárať spoje. Plus, na miestach, kde sa farby stretávajú, sa vytvára skutočne jemný efekt, ktorý vyzerá absolútne moderne a možno ho docieliť o 100 % rýchlejšie,“ hovorí globálna veľvyslankyňa farieb Lesley Jennison.

Náš tip pre zrelé vlasy: IGORA ROYAL Absolutes 

Priznanie sivých vlasov vníma stále viac žien ako spôsob sebavyjadrenia, ktorým prijímajú svoju vlastnú identitu. Kolekcia farieb IGORA ROYAL Absolutes od Schwarzkopf Professional prináša ucelenú paletu farieb so 6 módnymi odtieňmi, ktoré vychádzajú v ústrety potrebám zrelých vlasov. Rad nových odtieňov cieli na ženy so svetlejšou základnou farbou – medzi úrovňou 7 a 9 – a ponúka krásne, módne odtiene v chladne béžovej, čokoládovej a medenej, pričom sľubuje 100 % krytie.

Zdroj foto: Schwarzkopf