Tri cviky, vďaka ktorým budete v legínách vyzerať dokonale

Legíny sa v posledných rokoch stali „povinnou“ výbavou šatníka každej ženy. Tú pohodlnosť a voľnosť pohybu, ktorú poskytujú, nenahradí žiadne iné oblečenie. Zároveň však platí, že legíny nikdy neklamú a o postave svojej nositeľky prezradia naozaj veľa.

Legíny neoklamete

Ak si žena oblečie priliehavé legíny, rýchlo ukáže, aký životný štýl vyznáva. Žena môže byť totižto aj štíhla, ale pokiaľ jej je posilňovanie nôh a zadku cudzie, legíny na nej nebudú vyzerať tak dobre, ako na jej kamarátke, ktorá môže mať širší obvod bokov alebo stehien, ale nie z prejedania sa, ale z poctivého a pravidelného cvičenia.

V prípade, že chcete patriť k tej druhej spomínanej kategórií a mať postavu ako stvorenú na legíny, mala by ste začať s cvičením čo najskôr. Zadok a nohy ako fitneska totižto nezískate po dvoch návštevách fitnescentra.

Túto trojicu cvikov určite nevynechajte

A na aké cviky sa zamerať ak chcete, aby vaša postava v legínách pôsobila na mužov ako účinná Viagra? Alfou a omegou sú drepy s činkou. Ak ste vo fitku nováčik, začnite s minimálnymi váhami a postupným budovaním svalov v dolných častiach vášho tela dokážete „drepnúť“ čoraz väčšiu váhu. A po čase budete prekvapená, koľko sily sa vo vás ukrýva.

Drepy sú síce základ, ale rozhodne nie sú všetko. Čo ďalej? Konvenčný mŕtvy ťah. Tak ako je drep prvým cvikom v silovom trojboji, mŕtvy ťah je posledným. Nebojte sa slova „mŕtvy“, nič také vám pri tomto cviku nehrozí. Práve naopak, dopomôže vám k „znovuzrodeniu“ v zdravšom a viac sexy tele.

Ak už začínate pociťovať únavu, môžete sa usadiť. Ale oddychovať nebudeme, nasleduje totižto leg press. Rovnako ako pri drepoch platí, že ak s posilňovaním ešte len začínate, zrejme vaše maximá nebudú zo začiatku nejako závratné, ale časom sa určite budete pýšiť tým, čo všetko dokážu vaše nohy „vytlačiť“. Samozrejme, na vyšportované nohy a pevný zadok existuje omnoho viac cvikov, ale tieto tri tvoria určitý základ, okolo ktorého môžete „vyskladať“ intenzívny „leg day“ vo fitku.

Zdroj foto: BigBlueStudio / Shutterstock.com

Značky: PR