Blackoutové látkové rolety – ako kvalitnejšie spať

Zariaďujete si akurát novú spálňu alebo len chcete skvalitniť svoj spánok a tak aj následné dni? Poďte sa s nami pozrieť na to, ako si spálňu zariadiť tak, aby bola štýlová a váš spánok bol kvalitný.

Štýlový budík

O tom, že v spálni by ste mali mať ticho aby bol spánok naozaj ničím nerušený snáď ani písať netreba. Preto, ak ste zvyknutý spať s telefónom, ktorý neustále zvoní a oznamuje vám nové správy, pre zlepšenie spánku by mohlo pomôcť stlmenie oznámení až do času, kedy chcete vstávať. Rovnako tak obmedzte všetky rušívé elementy v okolí vašej spálne, ktoré by vás mohli počas noci zobudiť, pretože každé prebudenie spánku uberá na jeho kvalite a ráno sa môžete zobudiť podráždený či s bolesťou hlavy. Skvelou voľbou však je aj odstránenie elektroniky zo spálne a nahradenie telefónu za budík, ktorý sa môže stať aj krásnym doplnkom vo vašej spálni a decentne doplní interiér.

Látková roleta

Tma prirodzene v tele vyvoláva túžbu po spánku. Ak sa do neho nebudete nútiť len pretože si chcete zachovať režim, spánok bude o mnoho príjemnejší. Skvelým pomocníkom pre vytvorenie priam až relaxačnej atmosféry je aj správny výber tienenia okien. Dnes je možností mnoho, ale akú si vybrať ak chcete aby vaša spálna bola viac než len funkčná? Žalúzie či mohutné závesy skúste zameniť za látkovú roletu. Na rozdiel od žalúzií, ktoré sa sklápajú a sú vyrobené z kovu, látková roleta poskytuje široký výber možností látok, ktoré oživia každý interiér a pôsobia príjemnejšie, až mäkko. Rozmer, farbu ale i hrúbku si je možné vybrať podľa vášho vkusu. Spálňu skvelé doladí aj roleta z pevnejšej látky, ktorou docielite dokonalé zatienenie, ale za pozornosť stoja aj zaujímavé rolety deň a noc, ktoré majú látkové pruhy a intenzitu zatienenia si tak viete jednoducho regulovať podľa potreby.

Vápnová omietka a difuzér

Spánok vie výrazne ovplyvniť aj chlad a vlhkosť vzduchu. Ak chcete predísť nepríjemnému dýchaniu či suchu v krku pred každým spánkom sa snažte priestor spálne vyvetrať a schladiť. V prípade, že by ste radi dodali šmrnc ale aj praktickosť spálňovým stenám, skúste použiť omietku/farbu, ktorá obsahuje vápno. Je to jednoduchý trik ako si regulovať prirodzenú vlhkosť vzduchu v miestnosti a zaujímavá štruktúra jej dodá novú hĺbku. Pre vyššiu kvalitu vzduchu môžete pridať aj zvlhčovač či difuzér, ktorý spálňu obohatí o intímnejšiu atmosféru vďaka pare.

Osvetlenie

Spálňa je miestom vášho oddychu a príjemne strávených chvíľ preto by ste mali dbať aj na správne zvolené osvetlenie. Nie je potrebné vyberať silne žiarievé osvetlenie, keďže by sme mali v spálni tráviť čo najmenej času a spájať si ju najmä s oddychom a spánkom a nie s prácou. Z tohto dôvodu je parádnou voľbou menšia štýlová lampa prípadne malé nástenné lampy po boku postele, ktoré nielenže izbu zútulnia, ale ani v noci pri pebudení nebudete musieť zapínať veľkú stropnú lampu. Postačí len menšie svetielko, ktoré vás náhle nevytrhne zo sna a nebudete mať problém znovu zaspať.

Zdroj foto: Labona