Trávte s deťmi viac času vo vašej záhrade. Vďaka pergole

Nielen pre dospelých, ale aj pre deti (a tie obzvlášť) je dôležité tráviť pravidelne čas vonku na čerstvom vzduchu. S blížiacim sa záverom roka však denné teploty klesajú a aj sychravejších dní je viac.

Horšie počasie nemusí byť prekážkou

To znamená menej príležitostí pre vaše deti, aby trávili voľný čas pri hrách vonku. Výhodu v tomto majú deti tých z vás, ktoré bývate v rodinnom dome a máte záhradu, na ktorú môžu kedykoľvek „vybehnúť“ a dosýta sa na nej vyblázniť. Samozrejme ani záhradám rodinných domov sa vplyvy počasia nevyhýbajú. Ale môžete s nimi účinne „zatočiť“. Ako?

Vďaka bioklimatickým hliníkovým pergolám. Tie dokážu značne predĺžiť čas, ktorý môžete spolu s deťmi tráviť na terase vo vašej záhrade. Aj keď totižto počasie nepraje aktivitám vonku aspoň na terase môžete byť vďaka takýmto špičkovým pergolám v bezpečí pred jeho vrtochmi.

Myslela ste si, že pergoly sú len na letné horúčavy?

Pergoly totižto nemusia byť len o tom, že počas leta vytvárajú na terase príjemný tieň a chránia vás pred ostrým slnkom. Chránia vašu terasu aj pred dažďom a snehom. Určite sa však pýtate, čo s bočnými stranami pergoly, nemôžete si predsa s vašimi ratolesťami čítať v chlade na terase pútavé knihy pre deti len preto, že vás pergola chráni zhora.

Riešenie je jednoduché. Screenové rolety, prípadné bezrámové posuvné zasklenie. Nech si vyberiete čokoľvek z tejto dvojice, pergolu tým môžete kompletne uzavrieť, čo vám umožní užívať si čas na nej aj v chladnejšom počasí. A pre naozaj chladné dni prídu vhod infra ohrievače.

Len čo s tým, že sa už pomerne skoro stmieva a bude sa ešte skôr? S integrovaným LED osvetlením vás nemusí trápiť ani nedostatok slnečných lúčov. Okrem tepla tak môžete mať na terase aj svetlo a tak si z nej spraviť, takpovediac, ďalšiu miestnosť na bývanie.

Zdroj foto: Kasefoto / Shutterstock.com