Plánujete budúci rok konečne svadbu? A už ste začala s prípravami?

Spomeniete si ešte, čo spôsobilo pred letom uvoľnenie pandemických opatrení? Svadobné zvony sa ozývali takmer nonstop a bolo jedno, že zrovna nebola sobota, prípadne piatok. Svadby sa konali aj uprostred týždňa.

Aj ak chystáte svadbu na druhú polovicu roka, treba ju začať čoskoro riešiť

Po minuloročnom vypuknutí pandémie bola väčšina jarných svadieb odložená na (minulú) jeseň.  Vypukla však druhá vlna a obmedzenia trvali ešte dlhšie. Preto po tohtoročnom uvoľnení opatrení nastal, takpovediac, svadobný „boom“.

Aj keď sa situácia opäť zhoršuje, čo sa trvania tretej vlny a hlavne prísnosti opatrení týka, zatiaľ to vyzerá, že by to mohlo dopadnúť lepšie ako pred rokom. Žeby teda budúci rok bol ideálny na zorganizovanie svadby pre tých, ktorí ju z akýchkoľvek dôvodov nemali ani tento rok?

Predpovedať sa to neodvážime, ale rozhodne nie je na škodu začať rozmýšľať nad tým, aké šaty pre družičky a hlavne pre seba by ste si predstavovala? Okrem toho budete totižto musieť vybaviť naozaj množstvo vecí.

Niektoré záležitosti budete musieť riešiť už niekoľko mesiacov vopred

Pri organizovaní svadby sa často nezastavíte až dokedy svadba neskončí. Alebo skôr dokedy si nevybavíte zmenu dokladov a iné úradné záležitosti. Dokonca aj v svadobný deň budete musieť myslieť na množstvo detailov ak chcete, aby svadba bola naozaj „tip-top“.

A nejde len o to, aby ste vy a ženích vyzerali dokonale. Aj auto, ktorým sa budete viezť na svadobnú hostinu, by malo vyzerať perfektne, takže treba ho nielen vyzdobiť, ale v prvom rade poriadne vyleštiť od strechy až po bočné nášľapy.

Na väčšinu vecí však treba myslieť s veľkým predstihom. Samozrejmosťou je priestor na svadobnú hostinu a jeho výzdoba, vybavenie cirkevného alebo civilného sobáša. Ďalej je potrebné si zabezpečiť fotografa, prípadne aj kameramana a taktiež sa rozhodnúť, či sa vám o hudbu postará DJ, alebo kapela.

Výroba svadobných obrúčok na mieru taktiež niekoľko týždňov potrvá. Pozvánky a iné tlačoviny budete tiež potrebovať objednať v predstihu, aby sa stihli vyrobiť a zároveň, aby ste ich stihli porozdávať. Je toho skrátka viac než dosť a možno sa nevyhnete aj miernemu stresu. Myslite však na to, aby ste v svadobný deň všetok stres zahodila za hlavu a svoj veľký deň si maximálne užila.

Zdroj foto: IVASHstudio / Shutterstock.com