V súlade s prírodou, toto sú prírodné materiály, ktoré sa oplatí vyskúšať

Leto je v plnom prúde a nás čaká niekoľko krásnych slnečných týždňov. Aby ste sa cítili počas horúcich letných dní príjemne a pohodlne, stavte na vzdušné oblečenie z ľahkých prírodných materiálov. Objavte novinky z aktuálnych módnych kolekcií a doplňte svoj sezónny šatník o svieže štýlové kúsky .Letnými favoritmi sú modely z bavlny, ľanu, hodvábu alebo viskózy. Ako sa tieto materiály počas teplého počasia správajú a aké benefity prinášajú prezrdázajú nasledujúce riadky.

Bavlna

Bavlna patrí k materiálom, ktoré nosíme radi celoročne. Je priedušná a vďaka svojej prírodnej povahe je vhodná aj na citlivú pokožku. Bavlna odvádza pod od tela, rýchlo schne a odoláva zápachu – bavlnené oblečenie si po dostatočnom vyvetraní môžete v lete obliecť i viackrát po sebe, bez toho, aby ste ho museli hneď prať. Jeho najväčšou výhodou teda je, ako sa správa na tele aj počas veľmi horúceho počasia. Bavlna je veľmi príjemná a vhodná aj pre ľudí s tou najcitlivejšou pokožkou. Okrem bavlneného trička, či topu sú ideálne tiež nohavice, šortky a šaty.

Ľan

Typicky letným materiálom je ľan. Ako jeden z najpevnejších a zároveň najvzdušnejších materiálov je vhodný aj do tých najväčších teplôt pri mori, ale aj na letnú outdoorovú turistiku. K jeho pozitívnym vlastnostiam patrí pohlcovanie vlhkosti a rýchle schnutie. Okrem toho si tento materiál pomerne dobre drží tvar, a tak sa vám v parných dňoch nebude lepiť na telo. Jeho nevýhodou je ale vyššia krčivosť. Tá sa však v dnešnej dobe považuje za trendovú, preto niektorý ľudia prestali ľanové kúsky  žehliť. Ľan je naozaj skvelou voľbou v prípade tropických horúčav, preto je to materiál ideálny aj na letné dovolenky.

Letné kúsky z prírodných materiálov kúpite na cellbes.sk a deichmann.sk

Prírodný hodváb

Nesmierne priedušným a jemným materiálom je aj prírodný hodváb. Jeho nezameniteľný lesk navyše dodáva hodvábnym kúskom punc luxusu, ktorý u žiadneho iného materiálu nenájdete. Jeho výhodou je tiež chladivý pocit, ktorý nositeľke počas nosenia dodáva. Hodváb je skvelou voľbou na slávnostné príležitosti aj špeciálne večery.  Odradzuje vás od tohto materiálu komplikované žehlenie? Stačí hodváb pred žehlením jemne navlhčiť, alebo použiť naparovaciu žehličku.

Viskóza

Je pre vás oblečenie z hodvábu cenovo nedostupné? V tom prípade stavte na viskózu, ktorá vznikla ako jeho lacnejšia náhrada. Tento materiál vzniká z celulózy a je teda umelo vyrábaným materiálom z prírodných surovín (z dreva). I keď neodvádza vlhkosť od tela tak dobre ako bavlna či ľan, príjemne v lete chladí a skvelo sa nosí – oblečenie z viskózy je navyše splývavé, ľahučké, nežmolkuje a tiež  sa ľahko žehlí.

Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek z týchto prírodných materiálov, neurobíte krok vedľa. V kolekciách módnych značiek nájdete minimalistické jednofarebné kúsky, ale aj pútavé modely so zaujímavými vzormi a potlačami.

Zdroj foto: www.cellbes.sk, pexels.sk