Praktické a trendy doplnky: Tieto kúsky vám v peňaženke ušetria desiatky eur

Niektoré bytové doplnky síce dokážu náš príbytok skrášliť, no ich praktická funkcia je takmer nulová. Ak sa vo svojom domove chcete zbytočnostiam strániť, určite oceníte kvalitné barančekové deky. Tie nie len že skrášlia vašu domácnosť, no pomôžu vám ušetriť na energiách za kúrenie, ktorého ceny stále stúpajú. 

Odporúčaná teplota v obývacej izbe je 20-22 °C. Každý stupeň navyše zvyšuje náklady na vykurovanie až o 6%. Pokiaľ je vám pri sledovaní televízie alebo čítaní knižky zima, je tu aj iné riešenie, ako vykurovanie vašej domácnosti. Kúpte si teplú deku, ideálne s mikrovláknom v baránkovej úprave, ktorá zahreje celú vašu rodinu. Vďaka bohatej škále farieb či vzorov, ktoré momentálne na trhu nájdete, si určite vyberiete takú, ktorá bude skvelým doplnkom aj pre vašu domácnosť. 

Jednofarebné deky si nájdu uplatnenie v každej rodine, ak však máte radi minimalizmus, no chcete niečo výrazné, môžete siahnuť po deke Doris, ktorá upúta svojou bodkovanou potlačou. Tento moderný materiál je antibakteriálny a antialergický, ľahko sa perie a udržuje, čo určite oceníte aj pri výchove neposedných ratolestí či domácich maznáčikov. 

Ak chcete potešiť tých najmenších, ideálnou voľbou bude barančeková súprava z mikrovlákna CLOUDY. Príjemná lososová alebo modrá farba oživí každú detskú izbu a vaše ratolesti si zamilujú potlač obláčikov a hviezd s 3D efektom. Limitovaná edícia tejto barančekovej súpravy obsahuje obojstrannú prikrývku a tiež obliečku na vankúšik, ktorá sa zapína na zips.

Ak sa už neviete dočkať Vianoc, je najvyšší čas zadovážiť si vianočné dekorácie, ktoré čoskoro pôjdu na dračku. Barančeková deka z mikrovlákna GLORIA bude ideálnym doplnkom k vášmu vianočnému stromčeku, no vďaka tomu, že je táto deka obojstranná, elegantne vašu obývačku doplní aj po zvyšok roku.

TIP REDAKCIE: Ako ušetriť s vodou?

Inflácia sa netýka len nákladov za energie, no tiež potravín. Prvým krokom k tomu, ako si skrátiť svoj nákupný zoznam je výmena balených vôd, za tú z vodovodného kohútika. 

Či už preferujete neperlivú, jemne perlivú alebo perlivú vodu, sofistikovaný a inteligentný systém GROHE Blue Home má jednoduché a intuitívne ovládanie, ktoré umožňuje zvoliť stupeň nasýtenia vody pomocou jediného tlačidla.

Zdroj foto: Dedoma