Tieto aktivity si teraz na jar určite zamilujete

Peknejšie počasie nás láka von a je pochopiteľné, že väčšinu voľného času budeme tráviť v exteriéri. Ak hľadáte zaujímavé tipy na aktivity, ktoré si teraz počas jari zamilujete a budú vás baviť, vezmite si inšpirácie.

Jazda na kolobežke

Vietor vo vlasoch, nič náročného a možnosť dostať sa aj na vzdialenejšie miesta! Jazda na kolobežke je v poslednom období veľmi populárna a prepadli jej nielen deti, ale aj dospelí. Ak  hľadáte spôsob, ako sa dopraviť do práce, práve kolobežka môže byť ten dopravný prostriedok, ktorý vás dopraví do práce. Navyše posilníte aj svoje nohy a pokojne môžete byť aj elegantnejšie nahodená (samozrejme, lodičky a sukne nie sú práve najvhodnejšie).

Kolobežky vyberajte vždy podľa terénu, kde sa s ňou plánujete pohybovať. Ak budete chodiť najmä po meste, vyberajte verziu URBAN. Ak máte radšej adrenalín a doprajete si aj väčší terén, uprednostňujte CROSS. Nové kolobežky kúpte pre všetkých členov rodiny a brávajte si ich so sebou aj na výlety.

Chôdza s nordic walking palicami

Chôdza je tiež pre naše zdravie veľmi potrebná. Skúste preto vytiahnuť nordic walking palice a chodievajte na prechádzky. Pomôžu vám odľahčiť kolená, najmä v náročnejších terénoch a učia vás držať stabilitu tela. Na takúto chôdzu potrebujete kvalitnejšie dámske tenisky, v menšom teréne skôr polovičné turistické topánky.

Cvičenie na záhrade

Máte vlastnú záhradu, dvor? Vezmite si rôzne cvičiace pomôcky a skúste cvičievať aj v exteriéri. Môžete si zvoliť trávnik. Ponúka vám mäkké podložie, na ktoré si môžete položiť aj cvičiace pomôcky. Odporúčame cvičenie s činkami, s posilňovacími gumami, ale určite si vezmite aj švihadlo a zaskáčte si na ňom.

Čítanie kníh a časopisov na záhradnej hojdačke

So stúpajúcimi teplotami budeme vyťahovať záhradný nábytok, ale najmä záhradné hojdačky. Čerpajte energiu zo slnka na záhradnej hojdačke a vezmite si knihu, či časopis. Takýto relax vám určite prospeje a navyše budete aj na čerstvom vzduchu.

Zdroj foto:  Johnny Bravoo  / Shutterstock.com