Máte home office? Vytvorte si dobré podmienky na prácu

Práca z domu bola kedysi snom mnohých žien a mužov. Prišla však pandémia a mnohé firmy svojim zamestnancov nechali pracovať z domu. Samozrejme, nie v každej oblasti sa to dá, ale kde bola tá možnosť, tak zamestnanci pracovali z domu. Ak aj vy pracujete z domu, čiže máte home office, vytvorte si dobré podmienky na prácu.

Základom je kvalitné kancelárske kreslo

Stabilné kancelárske kreslá sú súčasťami kancelárskych priestorov, avšak aj v domácom prostredí je potrebné mať kvalitné kancelárske kreslo. Odporúčame vyberať kvalitnejšie ergonomické kancelárske kreslá, ktoré majú tvarovanú sedaciu a chrbtovú časť, čím vám zaručujú maximálne pohodlie za počítačom. Niekoľkohodinové sedenie nebude pre vás utrpením a pocítite to ihneď. Nebude vás bolieť predovšetkým chrbát.

Organizér na dokumenty

Aby sa vám na kancelárskom stole nehromadili papiere, dokumenty, či faktúry, odporúčame vám umiestniť si na kancelársky stôl organizér. Organizéry na dokumenty vám pomôžu mať prehľad v tlačených dokumentoch. Takto sa jednoduchšie vyznáte, kde čo máte a budete tak vedieť promptne reagovať, ak budete potrebovať vyhľadať niektorý z daných dokumentov.

Nástenka a diár

Potrebujete si zapísať nejaký deadline, termín? Odporúčame vám dať si nad kancelársky stôl nástenku, na ktorú si budete pripínať papieriky s poznámkami, ktoré budete potrebovať mať stále po ruke. Oceníte aj diár, ktorý rozhodne nesmie chýbať. Aj do neho si budete môcť zapísať termíny, či jednotlivé úlohy, ktoré musíte za daný deň spraviť.

Vždy ráno, keď si spravíte kávu a sadnete za počítač, skúste si skontrolovať diár, či nástenku a podľa toho sa pustiť do práce. Mnoho ľudí si dokonca počas home officu zaobstaralo nové kávovary. Ak plánujete aj vy, odporúčame vám objednávať najmodernejší kávovar Miele.

Ak si chcete vytvoriť dobré podmienky a zvýšiť tak svoju produktivitu, nikdy nepracujte v pyžame. Voľte pohodlné oblečenie. Také klasické čierne legíny a bavlnený top s trojštvrťovými rukávmi sú najvhodnejšie.

Zdroj foto:  StockLite  / Shutterstock.com