Termálne kúpele: Relax pre telo i dušu

Mráz, ľad, silný vietor a sneh – zima je v plnom prúde a musíme sa zmieriť s tým, že na krajšie počasie si budeme musieť pár týždňov počkať. Práve zima je ale obdobím, kedy vyhľadávame oddych v termálnych kúpeľoch. Svalstvo je unavené, stuhnuté a musíme si priznať, že po vianočných sviatkoch sme trochu zleniveli. Niet divu, že práve teraz termálne kúpele ponúkajú podstatne väčší výber kúpeľných pobytov. Práve teraz, keď je vonku zima a naše telo má chuť prirodzene sa zohrievať v termálnych vodách, vyhľadávame pobyty v termálnych kúpeľoch.

termalne-kupele-1

Možnosť oddýchnuť si fyzicky, i psychicky

Slovensko je síce malá krajina, no na tak malé územie máme veľké množstvo zdrojov termálnych vôd. Aj keď niektoré kúpele zanikli (napr. Korytnica), ešte stále je dosť miest, kde si pozitívne účinky termálnych vôd budete môcť do sýtosti vychutnať. Jedným z nich sú Turčianske Teplice, ktoré aj keď sú v tieni známejších „Teplíc“, patria k tým najlepším kúpeľom na Slovensku. Luxusné kúpele ponúkajú možnosť oddýchnuť si fyzicky i psychicky. To potrebuje každý z nás, nezávisle od veku, počtu detí a počtu povinností.

Osušky, dobré plavky a šľapky

Aby ste si wellness a všetky procedúry mohli vychutnať, vezmite si do kúpeľov bavlnené osušky, dobré plavky a hlavne gumené šľapky s protišmykovou podrážkou. Bezpečnosť a pohodlie by malo byť prioritou. Aj keď osušky a uteráky budete mať na izbe, nie je zlé si so sebou vziať aspoň nejaké do rezervy.

Liečivé účinky termálnych vôd

Termálne vody ponúkajú možnosť oddýchnuť si nielen psychicky, ale aj fyzicky. Je dokázané, že termálne vody priaznivo vplývajú na ľudský organizmus. Jedným zo známych faktov je, že termálna minerálna voda zlepšuje cirkuláciu krvi a lymfy. Minerálne látky termálnej vody vstupujú počas kúpeľa i po ňom do kože a aj hlbšie pod kožu. Vieme, že kúpeľ v termálnej vode priaznivo pôsobí na rozšírenie ciev a znižuje krvný tlak. Každé kúpele sa špecializujú na liečbu konkrétnych ochorení. Záleží to predovšetkým od zloženia termálne vody.

Zdroj foto: pixabay.com