Systém v usporiadaní vecí v šatníku alebo ako nájsť miesto pre oblečenie a doplnky

Postávanie pred šatníkovou skriňou a hľadanie vhodného outfitu do práce, divadla, či na stretnutie s kamarátkami dôverne pozná snáď každá žena. Problémom mnohých žien je nájsť v šatníku miesto pre všetky veci, ktoré v ňom chceme mať a plánujeme ich využívať. Ak nechcete stráviť hľadaním konkrétnych vecí príliš veľa času, vytvorte si systém v usporiadaní vecí v šatníku a nájdite miesto pre oblečenie, ale aj obľúbené doplnky.

system-usporiadania-veci-v-satniku

Usporiadanie podľa sezón

Základným a zároveň najdôležitejším krokom k vytvoreniu systému je triedenie a usporiadanie oblečenia a doplnkov podľa sezón. Oblečenie aktuálnej sezóny majte v dostupných policiach – v spodných policiach. Viete si predstaviť, že by ste obľúbený pletený sveter cez zimu vyťahovali z najvrchnejších políc, do ktorých bez pomoci rebríka, či stoličky nedočiahnete? Ak máte priestor, rozmiestnite pevnejšie vešiaky aj na stenu, napríklad do predsiene, či spálne.

Oblečenie, ktoré nosíte viacero sezón, majte umiestnené zvlášť v jednej polici, mimo oblečenia aktuálnej sezóny. Takto ho ľahšie nájdete a budete ho mať neustále na očiach.

Akonáhle skončí sezóna, stačí oblečenie vyložiť do vrchných políc a z nich zložiť oblečenie nasledujúcej sezóny. Úplne jednoduché a pritom tak praktické!

Využívajte police naplno

Police v šatníkových skriniach sú dostatočne široké a dlhé, aby ste v nich mohli usporiadať oblečenie do viacerých kôpok. Využívate každú jednu policu naplno. Napríklad v polici s nohavicami na sezónu jeseň/ zima môžete rozdeliť nohavice do nasledujúcich kôpok. Zvlášť kôpkujte džínsy, zvlášť nohavice a zvlášť tepláky s bavlnenými legínami. Do popredia v policiach dávajte tie kôpky, ktoré najčastejšie nosíte, čiže hlavne džínsy a nohavice.

Kam dávať doplnky?

Čiapky, šály, rukavice, šatky, ale aj kabelky sú neodmysliteľnými doplnkami, ktoré potrebujeme mať po ruke. Odporúčame vám preto využiť priestor pod oblečením zaveseným v šatníkovej skrini na umiestnenie priesvitného plastového uzatvárateľného boxu, kde budete môcť ukladať čiapky, šály, rukavice, šatky, ale aj štucne.

Čo sa týka dámskych kabeliek, tým vyhraďte zvlášť jednu policu. Menšie crossbody kabelky môžete vešať aj na nábytkové vešiaky, či vešiaky na stene. Na elegantné kožené kabelky odporúčame používať protiprachové vrecúška.

Nájdite si ten správny systém v usporiadaní vecí a uvidíte, že nič nebudete musieť zo šatníka vyhadzovať.

Zdroj foto: rawpixel.com