Staviate dom a chcete mať naozaj luxusné bývanie? Inšpirujte sa

Ani bývanie v tom najluxusnejšom byte vám neposkytne toľko možností sebarealizácie pri návrhu svojho vysnívaného bývania ako stavba rodinného domu. Pri navrhovaní svojho vysnívaného domu môžete totižto do návrhu zasadiť všetky prvky, ktoré by ste doma chcela mať.

Doprajte si wellness pobyt kedykoľvek budete chcieť

A nemusia to byť len veci bežné. Snívala ste o vlastnom bazéne? Ak máte dostatočne veľký pozemok (a rozpočet), nie je to žiadny problém. Alebo sa necháte inšpirovať Fínmi a bude súčasťou vášho domu aj sauna? To by ste s manželom nepotrebovala ani luxusné wellness pobyty pre dvoch.


Práve vo Fínsku totižto nájdete saunu takmer všade. Nachádza sa ich tu okolo 2 miliónov a keď si zoberiete, že Fínsko má približne rovnako obyvateľov ako Slovensko, znamená to, že vo Fínsku má vlastnú saunu každý druhý až tretí obyvateľ. Nie je to tak len krajina tisícok jazier, ale aj tisícok sáun.

To najpraktickejšie tienenie zo všetkých

Ak však vaše predstavy chcete držať viac „pri zemi“,  môžete napríklad investovať do kvalitných vonkajších roliet. Tie sú totižto aj v súčasnosti najefektívnejšou formou tienenia. Ich jedinou nevýhodou je, že s nimi nemôžete plynulo regulovať množstvo svetla, ktoré vstupuje do interiéru tak ako pri žalúziách.

Okrem tejto nevýhody však tienenie vonkajšími roletami ponúka už len samé výhody. A nielen čo sa týka možnosti úplného zatemnenia interiéru. Zároveň slúžia aj ako tepelnoizolačný prvok. V zime tak chránia pred únikom tepla a v lete odrážajú slnečné lúče ešte predtým ako preniknú do vašej domácnosti, ktorú tak chránia pred nadmerným prehrievaním. A často tak dokážu nahradiť aj klimatizáciu.

Ak váš dom bude stáť v rušnej lokalite, oceníte aj ďalšiu výhodu vonkajších roliet. Tou je znižovanie hlučnosti. A rovnako plnia aj bezpečnostnú funkciu, keďže slúžia ako „pancier“ proti neželanému vniknutiu cez okná.

Zdroj foto: Slavun / Shutterstock.com