Starostlivosť o striebro: Ako zvýšiť životnosť šperkov?

Pravdepodobne každá dáma vlastní vo svojom živote šperk, ktorý má pre ňu veľkú citovú hodnotu. Pokiaľ ide o striebro, vyznačuje sa eleganciou, luxusom a nadčasovosťou. Ako sa však o šperky zo striebra starať, aby vydržali čo možno najdlhšie?

Šperky zo striebra: Nepodceňujte ich čistenie

Je všeobecne známe, že šperky z kvalitného kovu, ako sú napríklad strieborné náramky, prstene, či náhrdelníky sú známe pre svoju dlhú životnosť. To však neznamená, že by ste svojmu talizmanu nemali venovať pozornosť, v podobe precízneho čistenia. Ako na čistenie striebra? 

Bežná starostlivosť o striebro zahŕňa občasné umývanie šperku v mydlovej vode, aby sa udržal jeho typický lesk. Mäkkou handričkou následne vysušte všetky mokré časti a záhyby. Skvelým pomocníkom v čistení je aj sóda bikarbóna. Efektívne odstráni drobné škvrnky, ktoré sa nemusia, ale môžu na šperku po čase vyskytnúť. Zoberte z kuchyne jedlú sódu a sledujte, ako všetky nečistoty z kovu miznú pred očami. 

Čistenie strieborných šperkov: Netradičné metódy

Vedeli ste, že prvotriedne šperky vydržia za určitých podmienok celý život? Je to dosť dlhá doba na to, aby ste medzitým prišli na rôzne triky, vďaka ktorým bude materiál vyzerať stále ako nový. Čistenie striebra octom je trochu razantnejší krok, no prináša svoje výsledky. Spôsob leštenia striebra kečupom, či zubnou pastou znie možno pritiahnuto za vlasy, avšak táto metóda zabezpečí šperku žiarivý lesk. 

Uvedené suroviny predtým nezabudnite zriediť s trochou vody a po celom procese ich zo striebra dôkladne zmyte. Odporúčame vydať sa aj prírodnou cestou, a to šťavou z citróna. Citrón je účinný, naturálny čistiaci prostriedok so schopnosťou obnovy lesku drahých kovov. Do koncentrovanej citrónovej šťavy namočte handričku a naneste ju na šperk. Po určitom čase si môžete všimnúť, ako sa neestetické škvrnky zo striebra postupne strácajú.

Zdroj foto: najdisperky.sk