Športové oblečenie na bežný deň, tieto novinky musíte vyskúšať!

Vplyv športového štýlu môžeme vidieť nielen v kolekciách mnohých módnych značiek, ale čoraz viacej sa stal súčasťou aj nášho každodenného života. Športová móda v súčasnosti podlieha viacerým trendom a ponúka široký výber produktov, preto už dávno nie je určená len do fitnescentier, ale stala sa súčasťou nášho každodenného života. Pozrime sa spolu na trendy v športovej móde, ktoré ovládnu aktuálnu sezónu.

Harmónia farieb

Farebné kombinácie, ktoré tento rok ovládli športovú módu sú vyvážené, harmonické a v súlade s prírodou. Do popredia sa dostanú prírodné odtiene, zemité farby a minimalistické vzory. Kombinovanie topu s legínami s rovnakým vzorom nie je ničím netypickým a pokojne si ho môžete dovoliť aj túto jar. Odtiene béžovej, zelenej, čierna  či biela sú stále trendové minimalistické farby, ktoré sa ľahko kombinujú a pôsobia príjemne. Veľmi obľúbenými sa v súčasnosti stali legíny s vysokým pásom, ktoré sú maximálne pohodlné, a sú vhodné nielen na fitness, jogu a beh, ale sú aj ideálnym módnym doplnkom na bežné nosenie alebo na vonkajšie prechádzky. A presne tie budú v minimalistickom prevedení pôsobiť aj nezvyčajne elegantne a štýlovo.

Atletická ležérnosť

Mnohé svetové značky sa v súčasnej dobe inšpirujú strihmi a farbami, ktoré vychádzajú práve zo športového štýlu. V dôsledku tohoto prepojenia vznikol aj nový módny štýl athleisure, ktorý je veľmi obľúbený aj u viacerých celebrít. Ide o zakomponovanie športových prvkov do každodenného outfitu. Najväčším trendom, ktorý z tohoto prepojenia štýlov vyšiel sú jednoznačne cyklistické šortky. Tie zaznamenali menší návrat už minulý rok, no tento rok ich užijeme naozaj naplno. Sú mimoriadne pohodlné a dajú sa skombinovať naozaj s čímkoľvek. Od nadrozmernej mikiny, cez tričko, až po elegantné sako a lodičky.

Eko a športová

Udržateľnosť je rastúcim trendom vo všetkých možných sférach a preto sa niet čo čudovať, že prenikla aj do športovej módy. Mnohé svetové značky vytvorili nové kolekcie na princípe ekologickosti a udržateľných materiálov. Vyrábajú oblečenie a doplnky z recyklovaných, organických a certifikovaných materiálov a v dôsledku toho vzniká aj čoraz viac lokálnych značiek. Tak sa ekológia stala v športovej móde trendom číslo 1.  V kvalitnom športovom oblečení sa budete cítiť oveľa viac pohodlne, bude vás podporovať v pohybe a zaručí dlhú životnosť, do ktorej sa oplatí investovať. 

Značku Björn Borg kúpite na www.upbrands.sk

Zdroj foto: Björn Borg