Smartfónom už môžete ovládať všeličo. Dokonca aj bránu, či pergolu

Pamätáte sa ešte na mobilné telefóny pred príchodom smartfónov? Používali sme ich prakticky výhradne na komunikáciu. Aj keď prechod k smartfónom bol do istej miery postupný tým, že v mobiloch sa objavovali nové a nové funkcie až s príchodom smartfónov a ich zlepšovaním sa z mobilov stali prakticky vreckové počítače.

Už žiadne vystupovanie z auta

V posledných rokoch badať trend rôznych ďalších „smart“ vecí, ktoré je možné spárovať so smartfónom, ktorými sa dajú ovládať. Medzi najčastejšie, ktoré môžete v domácnostiach stretnúť, sú robotické vysávače, ale napríklad aj kávovary, či práčky.

Áno, niekedy je z praktického hľadiska ovládanie smartfónom v podstate zbytočnosť, ale niekedy je maximálne praktické. To je aj prípad automatizácie brán. Z toho, koľko je v obciach odstavených automobilov pri cestách pred pozemkami, vyplýva, že väčšine ľudí sa nechce pred odchodom a po príchode domov vystupovať z auta, otvárať bránu a následne ju opäť zatvárať.

Automatizácia brány rieši práve tento problém. Jednoducho si ju otvoríte a zatvoríte bez toho, aby ste museli vystúpiť z auta. A ako sme už naznačili rozprávaním o smartfónoch, nepotrebujete k tomu ani špeciálny diaľkový ovládač. Otváranie a zatváranie zvládnete aj zo svojho smartfónu.

Prší vám na terasu? Vyriešite to smartfónom

Ak ostaneme pri rodinných domoch a presunieme sa od auta na terasu, veľmi populárne sú v súčasnosti pergoly. Zrejme tomu pomohla aj pandémia, keďže veľa ľudí trávilo viac času doma a chceli si tento čas čo najviac spríjemniť.

Moderné pergoly okrem manuálneho ovládania ponúkajú aj ovládanie diaľkové, ktoré môže byť taktiež cez mobilnú aplikáciu. A tak ak napríklad začne náhle pršať, môžete rýchlo zatiahnuť pergolu bez toho, aby ste k nej museli bežať.

Zdroj foto: RossHelen / Shutterstock.com