Aké náušnice sa vám hodia podľa tvaru vašej tváre?

Aj keď šperky nosia aj muži, ide hlavne o záležitosť žien. Vhodne zvolené šperky dokážu byť skutočnou ozdobou, ktorá spolu s celkovým outfitom zvýrazní krásu každej ženy. A výnimkou nie sú ani náušnice.

S oválnou tvárou máte najmenej starostí

Správe zvolené náušnice sa dokážu v pozitívnom zmysle „pohrať“ s tvarom tváre ženy a pridať jej na pôvabe. Budú tak ozdobou podobne, ako žiarivo biely úsmev, ktorý dosiahnete vďaka účinným bieliacim pásikom. Pri výbere náušníc je pritom základné pravidlo veľmi jednoduché: snažte sa vyberať si náušnice takého tvaru, ktorý bude v kontraste s tvarom vašej tváre. Vysvetlime si to bližšie.

Najjednoduchšie to majú ženy s oválnou tvárou. Tá sa považuje za ideál a hodia sa k nej prakticky akékoľvek náušnice. Vyhýbať by ste sa v tomto prípade mali len zbytočne dlhým náušniciam, ktoré by vašu tvár opticky priveľmi predlžovali.

Každá tvár si nájde vhodné náušnice

Ženy s okrúhlou tvarou by mali zvoliť podlhovasté a úzke náušnice, prípadne kratšie náušnice s geometrickými tvarmi. Rozhodne sa v takomto prípade neodporúčajú kruhové náušnice, či zapichovacie náušnice v tvare guľky, či bodky.

Pre štvorcové tváre sú vhodné pekné náušnice Oliver Weber v tvare kvapky alebo potom visiace, oválne, či kruhové náušnice. Pri „kruhoch“ však pozor, aby neboli príliš veľké. Opticky by vašej tvári pridali na šírke a nepôsobilo by to príliš dobre.

Podobne sú na tom aj ženy s obdĺžnikovými tvárami, ktoré by si zase mali dávať pozor na tenké visiace a retiazkové náušnice kvôli nechcenému predlžovaniu tváre. To platí aj pre diamantové tváre. Tie môžu zvoliť masívne lustrové náušnice rozšírené v dolnej časti, či širšie zapichovacie, alebo kratšie visiace náušnice. Dlhšie rozšírené náušnice sú vhodné aj pre trojuholníkové tváre, ktoré by sa ale mali vyhýbať trojuholníkovým, či srdcovým náušniciam. A to sa týka aj žien so srdcovými tvárami.

Zdroj foto: restyler / Shutterstock.com