Trápi vás ponorka? Siahnite po karavane!

Mať alebo si prenajať karavan v čase, keď je najlepšie sedieť doma, je naozajstnou výhrou. Môžete ho využiť hneď niekoľkými spôsobmi. Zachráni vás aj pred vytečenými nervami, ponorkou či teplákovou kultúrou.

Tomu, kto má na dvore karavan alebo si ho na pár dní prenajme, ponorková choroba zaručene nehrozí. V čase, keď je pre všetkých najlepšie sedieť doma, je karavan alebo príves naozajstná výhra. Smútku a neistoty je všade dosť, neprelievajte slzy nad tým, že vaše plány na výlety dočasne stroskotali! Práve karavan vnesie do vášho života počas koronovej sociálnej izolácie zábavu a oživenie dní, ktoré sa už pomaly začínajú zlievať jeden do druhého. Nechajte sa inšpirovať tipmi, ako využiť karavan či príves počas pandémie koronavírusu.

1. Vaša osobná kancelária

Home office práca je z času na čas príjemná. Jej čaro sa vytratí hneď, ako jedného dňa zistíte, že striedate len tepláky a pyžamo a váš jedálenský stôl sa na dobu neurčitú zmenil na kancelársky. Karavanistom niečo také nehrozí. Do karavanu si prinesiete všetko, čo pre prácu potrebujete. Zatvorte za sebou dvere a máte kľud pre seba a svoju prácu.

2. Vysunutá škôlka a škola

Homeschooling, teda domáce vyučovanie, je fenomén, s akým sa stretávame po prvý raz. Pevný denný režim je dôležitý pre malé aj väčšie deti, snažte sa preto presne stanoviť domáce vyučovacie hodiny. Pri učení by deti nemalo nič rozptyľovať a v tom je výhoda vášho karavanu. Jeho funkčné zariadenie nedisponuje toľkými lákadlami ako detská izba, takže sa deťom bude lepšie sústreďovať na školské povinnosti. Nezabudnite ani na škôlkarov, aj oni sa v škôlke dopoludnia v rámci svojich možností učia.

3. Relaxačný kútik

Niekoľko týždňov plný dom je veľkou previerkou vzťahov. Každý z nás potrebuje byť občas sám, upratať si myšlienky, zrelaxovať. Veď domácu pohodu vieme vytvárať len vtedy, keď nás netrápi vnútorné napätie. Dohodnite si s partnerom a staršími deťmi každý svoju hodinku, počas ktorej vás v karavane nikto nebude rušiť. Je len na vás, či budete čítať, cvičiť, spať alebo telefonovať – bude to iba váš čas.

4. Skúška prvého bývania

Ruku na srdce – pre rodičov starších tínedžerov sú tieto dni poriadnou skúškou nervov. Navrhnite im, nech si skúsia samostatné bývanie. Budú sami a zároveň ich budete mať pod kontrolou. V karavane majú všetko, čo k samostatnosti potrebujú. Nechajte ich, nech si varia, resp. nech sa živia, ako chcú. Nakúpte im a spravte pre nich len to, o čo vás požiadajú. A na konci experimentu ich nechajte celý karavan po sebe upratať.

5. Romantická reštaurácia, pizzéria aj hotel

Reštaurácie sú zatvorené, ale rozvoz jedla funguje. Ale hoci vám do „reštaurácie“ v karavane stačí prejsť aj v papučiach, nedopusťte to! Oblečte a vychystajte sa presne tak, ako keby ste šli na večeru mimo domu do ozajstnej reštaurácie alebo na romantický víkend do hotela.

Potom stačí už len servírovať prinesené jedlo a je tu ešte jedna výhoda – aj vodič si môže dať pohárik vínka. Po dobrej večeri môžete v karavane v pohodlí prenocovať a kľudne tam zostať aj pár nocí. Ak už nechcete len sedieť doma, ale vyskúšať si zmenu, prenajmite si karavan, ktorý prešiel všetkými dezinfekčnými a ochrannými opatreniami. Nechajte povinnosti doma a užite si menej tradičné chvíle s karavanom – kontaktujte https://www.caravansk.sk/.

Zdroj foto: Pexels.com, Caravans.sk