Rozmýšľate, z akého materiálu postaviť dom? Vsaďte na drevo

Stavba vlastného rodinného domu je dlhodobý proces, ktorý však vo výsledku prináša vysnené bývanie. Súčasťou tohto procesu je množstvo rozhodovaní sa, ktoré vo výsledku formujú podobu vášho domu a vytvárajú tak vašu ideálnu domácnosť.

Drevo je tradičný materiál, ktorý sa nestratí ani v súčasnosti

Avšak ešte predtým, ako si budete vyberať napríklad nové soklové lišty do jednotlivých miestností, vás čakajú niektoré úvodné rozhodnutia, medzi ktoré patrí aj rozhodnutie týkajúce sa materiálu, z ktorého bude váš rodinný dom. Materiál rodinného domu totižto ovplyvňuje veľa.

Nemusíte si však príliš lámať hlavu nad tým aký materiál bude pre váš nový domček ten najlepší. Skvelou voľbou je prírodný materiál, ktorý sa na stavebné účely používa už skutočne dlho a aj v súčasnosti má čo ponúknuť. Obzvlášť tým, ktorí hľadajú moderné, ekologické a nízko-energetické bývanie. Áno, hádate správne, je to drevo.

Ekologická a kvalitná výstavba

Moderné drevostavby alebo presnejšie, prefabrikované montované stavby na báze dreva, totižto presne také sú. Dĺžka výstavby drevostavby na kľúč je 100 – 150 dní. Pritom samotná montáž hrubej stavby na vašom pozemku trvá len 2 dni. Čo sa tie zvyšné dni deje?

Ešte predtým, ako sa začne s výstavbou na pozemku, sa vo výrobnej hale podľa dokumentácie vyrábajú zvislé nosné konštrukcie, panely. Tie tvoria základ celej stavby. Vďaka výrobnému procesu, ktorý prebieha v hale bez vplyvov počasia a dôkladnou kontrolou pred dovezením na stavbu, sú tieto panely maximálne presné.

A keďže sme spomínali, že samotná výstavba hrubej stavby na pozemku trvá len 2 dni, znamená to v porovnaní s bežnou výstavbou menej hluku, prachu, odpadu a nákladných vozidiel. Už sme naznačili, že takéto drevodomy sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú nízko-energetické bývanie. Drevodomy môžeme smelo označiť dokonca za ultranízko-energetické.

Zdroj foto: Serhii Krot / Shutterstock.com