Rituál starostlivosti o problematickú pleť

Posledné teplé dni so sebou prinášajú aj návrat do školských lavíc či kancelárií po letných dobrodružstvách. Avšak vďaka MARK face & body si môžeme dopriať chvíle relaxu aj počas rušných dní. Vône kávy či čaju nás privedú počas každého rituálu starostlivosti o pleť na miesta dokonalého odpočinku a naša pleť bude žiariť.

Sila aktívneho uhlia

Starostlivosť začíname opláchnutím tváre teplou vodou s mydlom MARK face & body s aktívnym uhlím. Aktívne uhlie je veľmi prospešné nielen pre problematickú pleť, z ktorej odstraňuje prebytočný maz, ale rovnako nás zbaví toxínov a všetkých nečistôt, ktoré sa nám dostali na pleť počas dňa. Vďaka antibakteriálnym a antizápalovým účinkom oleja z čajovníka mydlo pomáha aj pri liečbe akné a potláča kožné infekcie, ktoré by mohli viesť k tvorbe vyrážok. Okrem toho sa naša pokožka môže tešiť z hĺbkového čistenia či hydratácie, ktoré môžeme rovnako dopriať aj naším rukám.

Žiadne akné, iba zdravá a rozžiarená pleť

Akonáhle nanesieme na pokožku tváre najjemnejšie pomletú kávu v spojení s prírodným olejmi v podobe MARK coffee face scrub s tea tree & jojobovým olejom, pokožka sa bude tešiť dokonalému zjemneniu a zhydratovaniu. Jojobový a avokádový olej našu pleť násytia minerálmi a vitamínmi A a E, pridajú jej na elasticite, budú nápomocný pri vyhľadení vrások a dokonca pomôžu zvýšiť tvorbu kolagénu v pokožke. Na ďalší deň tak budeme pôsobiť viac sviežo a naša pokožka bude čoraz viac žiariť. Zložením je scrub vhodný pre všetky typy pleti, či už ide o suchú alebo citlivú pleť, no mimoriadne zloženie zapôsobí i na problematickú pleť. Olej z čajovníka tvár očistí, ale aj prispeje k správnej funkcii imunitného systému a ochráni nás od baktérií, vírusov či plesňových infekcií, čo sa v tomto období skutočne hodí.

Zelený čaj v boji za naozaj čistú pleť

Párkrát do týždňa môžeme našej pleti pomôcť aj jednou čajovou lyžičkou prášku MARK Green tea face mask zmiešaného s troškou vody do pasty. Nimbovník obsiahnutý v maske pomáha v boji s akné či čiernymi bodkami. Pleť by mala po použití pôsobiť napnutejšie a mladšie a to aj vďaka zelenému čaju, ktorý pomáha zamedziť vzniku vrások. Ovsený a ryžový prášok zase našu pokožku zhydratujú a upokoja. Do ďalšieho dňa tak budeme môcť vykročiť s hodvábne jemnou pokožkou a rovnako čistým svedomím, pretože produkty nie sú testované na zvieratách a vynikajú výlučne prírodným zložením.

Set spomínaných produktov (mydlo, scrub a maska) kúpite za zvýhodnenú cenu TU.

Zdroj foto: Elisette